Kırıkkale’ye yeni mesire alanı

Kırıkkale’ye yeni mesire alanı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Hasandede yolu üzerinde yapımına başlanacak olan yeni mesire alanında incelemede bulundu.

  • Kategori :
  • 18 Ağustos 2020 Salı
  • 15:47

Saygılı, belediye tarafından yapılacak olan yeni mesire alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çelbor’la yapılan anlaşma ile Hasandede yolu üzerinde bulunan ormanlık alana yapılacak olan mesire alanı kısa sürede Kırıkkale halkının hizmetine sunulacak. Yeni mesire alanında inceleme de bulunarak projeye ilişkin çalışmaların planlamasını yapan Saygılı, Kırıkkale'ye yeni bir mesire alanı kazandırıldığını ifade etti.  Saygılı, "Belediye olarak Çelbor’la yaptığımız anlaşma sonucu Çelbor’un önünde ki ormanlık alan yeni mesire alanı olarak projelendirdik ve bu yöndeki çalışmalarımıza başladık. 

Yeni mesire alanımız içerisinde çocuklarımız için oyun parkları, yürüyüş yolu, kamelyalar ve piknik alanları ile sosyal ihtiyaçların karşılanacağı bölümler olacak. İnşallah çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından Kırıkkale’mizde mesire alanlarımızın sayısı çoğalmış olacak, vatandaşlarımızın rahatlığı için imkanlar ölçüsünde çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kulandı. Saygılı’ya, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç,  Park Bahçeler Müdürü Ramazan Yurtoğlu ve Belediye peyzaj mimarları eşlik etti.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.