Kırıkkale Üniversitesi’nden dünya sıralaması 

Kırıkkale Üniversitesi, Times Higher Education (THE) 2023 Dünya Üniversite sıralamalarında 1501+ bandında yer aldı.

  • Eğitim
  • 22 Ekim 2022
  • 17:02
Kırıkkale Üniversitesi’nden dünya sıralaması 

RAPORTÖR STATÜSÜYLE LİSTELENDİ
Kırıkkale Üniversitesi, Times Higher Education 2023 Dünya Üniversite Sıralaması'nda, 104 ülke ve bölgeden 1799 üniversite sıralamada yer almayı başardı.. Bunların dışında, veri sağlayan ancak sıralamada yer almak için uygunluk kriterlerini karşılayamayan 526 üniversite daha "raportör" statüsüyle listelendi. Bu yılki sıralamada, 2500'den fazla kurumdan veri toplanmış ve 15.5 milyondan fazla araştırma yayınında 121 milyondan fazla atıf incelendi. Ayrıca, dünya çapında 40.000 bilim insanından toplanan anket cevapları analiz edildi. 

DEĞERLENDİRMELERE GÖRE OLUŞTURULMAKTA
Dünya Üniversite Sıralamaları, her biri yükseköğretimde mükemmelliğin önemli bir alanını temsil eden 5 başlık altındaki değerlendirmelere göre oluşturulmakta. Öğretim (Teaching), Araştırma (Research), Atıflar (Citations), Sanayi geliri (Industry income) ve Uluslararası görünüm (International outlook).Kırıkkale Üniversitesi en yüksek sıralaması 856. sırada yer aldığı Araştırma (Research) başlığı oldu. Bunu 1428. sırada yer aldığı Öğretim (Teaching) ve 1523. sırada yer aldığı Atıflar (Citations) başlığı takip etmekte.

HEDEF ODAKLI ÇALIŞMASININ SONUCUDUR
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, “Bu başarı öğretim elemanları ve idari kadromuzun tümünün hedef odaklı çalışmasının sonucudur, kendilerine teşekkür ederim.  
Önümüzdeki dönemde daha üst sıralarda yer almak için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca, Üniversitemizin yakın geleceğin büyük Türkiye’sinin orta ve yüksek teknolojili ürünler için Ar-Ge ve eğitime daha fazla çaba göstereceğiz” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Poşet fiyatlarına zam yapılmayacak!

İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu ticareti iddiasıyla bir şüpheli tutuklandı

İlginizi Çekebilir

Hep beraber, Engelsiz Türkiye

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

32257

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER