Kırıkkale Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı başladı

Türkiye genelinde görev süreleri sona doğru yaklaşan üniversitelerin rektörlükleri için Yüksek Öğretim Kurulu, adaylık başvuru ilanını yayımladı. Kırıkkale Üniversitesi’nin de yer aldığı rektörlük sürecinde mevcutta görevi yürüten Prof. Dr. Ersan Aslan’ın ikinci dönem için yeniden aday olması bekleniyor.

  • Eğitim
  • 04 Ağustos 2022
  • 12:43
Kırıkkale Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı başladı

12 AĞUSTOS’A KADAR MÜRACAAT YAPILACAK
Yüksek Öğretim Kurumu 15 üniversite için rektör adaylığı başvuru ilamı yayınlandı. İlana çıkan üniversitelere rektör olmak isteyen adaylar 12 Ağustos’a kadar müracaatta bulunabilecekler. Kırıkkale Üniversitesi’nde de rektörlük başvuruları bugün itibariyle başladı. 4 yıldır rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Ersan Aslan’ın yeniden aday olması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAME​ESİ HÜKÜMLERİ
Rektör adaylar arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek. Yayımlanan ilanda “2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararname​esi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

BAŞVURULAR YAPILABİLECEK
“Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır. Rektör adayları 01/08/2022 tarihinden 12/08/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek”

Haber: Ahmet Gökdemir

 

İlginizi Çekebilir

 "15. Uluslararası Nükleer Yapı Özellikleri Konferansı" Kırıkkale'de başladı

İlginizi Çekebilir

“Yavrum bugün mezun olacaktı. Diplomasını almak nasip olmadı”

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Üniversitesi’nin yüzde 98 kontenjanı doldu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

50819

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER