Kırıkkale, uluslararası yarışta

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kırıkkale Valiliği himayelerinde Kırıkkale’de ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Road Race UCI 2.2 Bisiklet yol yarışında Kırıkkale’de yarışıyor.

  • Spor
  • 09 Haziran 2023
  • 12:31
Kırıkkale, uluslararası yarışta

ANTRENMANLARINI GERÇEKLEŞTİRDİLER 
Kırıkkale forması giyecek olan profesyonel bisiklet sporcuları antrenmanlarını Kırıkkale sokaklarında yaptı. Uluslararası 15 takımın yarışacağı Bisiklet yol yarışı Cumartesi sabah 09.00 da Millet Bahçesi önünde start alacak. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve As Başkan Bahattin Akyön start bayrağını kaldırması ile başlayacak. 

165 KM PEDAL ÇEVİRECEKLER 
Elitler- Büyük erkekler kategorisinde 165 km. Pedal çevirecekler. Birinci etap Millet Bahçesi önü, Hacılar, Karaahmetli, Çeşnigir, Karakeçili, Çelebi, Haydarı Sultan, Konur, Müsellem, Keskin, Hasandede, Rafineri, Kızılırmak kenarı ve Millet bahçesi önünde saat 12.30 gibi bitecek. 

KIRIKKALE HALKI DAVETLİ 
2. Etap öğleden sonra Gençler kategorisinde aynı güzergahta yarışacak. Kırıkkale’nin doğal ve çevre güzellikleri öne çıkan yarışta Kırıkkale dünyaya tanıtılacak. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, tüm sporculara başarılar dileyerek, Kırıkkale halkını bu güzel yarışa davet etti As Başkan Bahattin Akyön “Kırıkkale Valimiz Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum, Kırıkkale inşallah tarihi bir güne, hem takım, hem organizasyon ve hemde ülkeleri misafir ederek imza atıyor. Kırıkkale dünyaya açılıyor” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 
 


İlginizi Çekebilir

Boynu çöp kovasının demir halkasına sıkışan köpek kurtarıldı

İlginizi Çekebilir

Ev sahibi ve kiracının zam düellosu 

İlginizi Çekebilir

Yahşihanlılara ücretsiz diyetisyen hizmeti

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

62897

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER