Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale'de geçtiğimiz günlerde yaşanan aşırı yağış ve doludan etkilenen çiftçilerin sorunlarını TBMM'de konuştu.

  • Siyaset
  • 16 Haziran 2022
  • 12:12
Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli 

ÇİFTÇİ, ADETA BİTME NOKTASINA GELDİ 
Önal, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Son günlerde Kırıkkale’de yaşanan aşırı yağış ve dolu sebebiyle çiftçimiz, tarihinin en kötü doğal afetiyle karşı karşıya kalmıştır. Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliği çiftçimizi ekim yapmakta zorlarken bir de doğal afet yaşanmasıyla çiftçimiz bitme noktasına gelmiştir.”


KÖYLÜLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ 
“Bahşılı’da Karaahmetli başta olmak üzere Büyük ve Küçük Sarıkayalar köyleri; Keskin’de Cankurtaran, Esatmüminli, Eminefendi, Kurşunkaya, Hacıaliobası ve Çalış köyleri; Karakeçili merkez, Sulakyurt merkez, Akkuyu, İmamoğlu, Ağaylı, Sarıkızlı, Alişeyhli, Faraşlı, Yeniceli, Çevrimli, Sofularçiftliği köyleri; Delice Halitli, Tavaözü ve Tekke köyleri; Yahşihan’da Kılıçlar köyü doğal afet yaşayarak büyük zarar görmüştür.”


ZARARLARI BİRAN ÖNCE KARŞILANMALI 
“Sadece çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi çözüm değildir. Çözüm, çiftçimizin borçlarının faiziyle birlikte silinmesi ve Kırıkkale’nin doğal afet bölgesi ilan edilmesidir. Doğal afetten etkilenen tüm çiftçilerimizin ÇKS belgesi bulunsun bulunmasın, tarım sigortası olsun olmasın tüm maddi zararlarının Tarım Bakanlığınca karşılanmasını bekliyoruz.”

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Önal: “Fakültenin MR cihaz sorunu çözüm bulmalı”

İlginizi Çekebilir

Önal, ek ders karşılığı çalışan personellerin sorunlarını dile getirdi

İlginizi Çekebilir

Çiftçilerimizin sorunları çözüm bulmalı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

67732

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER