Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale'de geçtiğimiz günlerde yaşanan aşırı yağış ve doludan etkilenen çiftçilerin sorunlarını TBMM'de konuştu.

  • Siyaset
  • 16 Haziran 2022
  • 12:12
Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli 

ÇİFTÇİ, ADETA BİTME NOKTASINA GELDİ 
Önal, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Son günlerde Kırıkkale’de yaşanan aşırı yağış ve dolu sebebiyle çiftçimiz, tarihinin en kötü doğal afetiyle karşı karşıya kalmıştır. Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliği çiftçimizi ekim yapmakta zorlarken bir de doğal afet yaşanmasıyla çiftçimiz bitme noktasına gelmiştir.”


KÖYLÜLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ 
“Bahşılı’da Karaahmetli başta olmak üzere Büyük ve Küçük Sarıkayalar köyleri; Keskin’de Cankurtaran, Esatmüminli, Eminefendi, Kurşunkaya, Hacıaliobası ve Çalış köyleri; Karakeçili merkez, Sulakyurt merkez, Akkuyu, İmamoğlu, Ağaylı, Sarıkızlı, Alişeyhli, Faraşlı, Yeniceli, Çevrimli, Sofularçiftliği köyleri; Delice Halitli, Tavaözü ve Tekke köyleri; Yahşihan’da Kılıçlar köyü doğal afet yaşayarak büyük zarar görmüştür.”


ZARARLARI BİRAN ÖNCE KARŞILANMALI 
“Sadece çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi çözüm değildir. Çözüm, çiftçimizin borçlarının faiziyle birlikte silinmesi ve Kırıkkale’nin doğal afet bölgesi ilan edilmesidir. Doğal afetten etkilenen tüm çiftçilerimizin ÇKS belgesi bulunsun bulunmasın, tarım sigortası olsun olmasın tüm maddi zararlarının Tarım Bakanlığınca karşılanmasını bekliyoruz.”

Haber: Ahmet Gökdemir


İlginizi Çekebilir

Millet İttifakı, Kırıkkale’de protokol imzaladı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli 

İlginizi Çekebilir

Önal: “Esnaflarımız kepenk kapatıyor” 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

88504

Seçimde bütün bölgeleri kazanacağız 

Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı 

Avrupa Spor Haftası Kırıkkale’de kutlandı

Vali Makas, açık kapı masasında vatandaşları dinledi 

Meme kanserine karşı erken tanı hayat kurtarıyor

Trafik kazaları KGYS kameralarınca kaydedildi

SIRADAKİ HABERLER