Kırıkkale'de ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Kırıkkale'de ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Kırıkkale'de "Eğitime Engel Yok Projesi" kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı devam ediyor.

  • Kategori : Eğitim
  • 08 Ekim 2020 Perşembe
  • 18:38

KIRIKKALE (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, salgın sürecinde öğrencilerin seyreltilmiş yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimle derslerine devam ettiği belirtildi.

Pazartesi gününden itibaren 1, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar ile meslek liselerinin atölye ve laboratuvar derslerinin yüz yüze eğitime geçeceği anımsatılan açıklamada, "Valiliğimiz koordinesinde yürütülen 'Eğitime Engel Yok Projesi' kapsamında eğitime erişim problemi yaşadığını ifade eden 463 öğrenciden 437'sinin altyapı ve diğer problemleri çözüme kavuşturulmuştur. Hayırseverlerin vermiş olduğu tabletler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yürütülen çalışma neticesinde okul müdürlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırılmaya başlanmıştır. Değerlendirilen başvurulara yönelik dağıtım devam edecek." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, bugün de valilikte düzenlenen programda bir grup öğrenciye tabletlerinin verildiği belirtilerek, programa Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Kılıç ve MÜSİAD Başkanı Mustafa Kaplan'ın katıldığı kaydedildi.

Ayrıca, projeye desteklerinden dolayı Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Kırıkkale Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına teşekkür edildi.

muttalipkoyuncu1@gmail.com
Resul Burak Koyuncu

Canlı derslere katılamıyorum derslerden geri kalıyorum bir tablete ihtiyacım var.


hakanoz071@gmail.com
devran kaan öz

tablet ve telefonum olmadı için canlı derslere katılamıyorum derslerden geri kalıyorum


ali1983ea@gmail.com
Ali Arslan

3 çocuğum var ikisi derse giremiyor


efeaydos346@gmail.com
Hulusi can aydoslu

Tablete ihtiyacım var derslerden geri kalıyorum


buzun5723@gmail.com
Bünyamin uzun

Ben 8.sınıf öğrencisiydim 2 Abim var biri lise son üniversitesi ye hazırlık yapıyor ama okul yok diğeri de lise sona geçecek okul yok tablet telefon bişey yok bana yardımcı olabilir seniz teşekkür ederim


alaattin90854@gmail.com
Alaatin Korkmaz

4 çocuğum var 3 okula gidiyor 2 ilkokul 1 ortaokul biri girerse ikisi giremiyor çocuklarım okumak istiyor lütfen yardım edin


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.