Kırıkkale Belediyesi okullarda hijyen seferberliği başlattı

Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki tüm eğitim ve öğretim kurumlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması başlattı. 

  • Eğitim
  • 12 Aralık 2022
  • 12:36
Kırıkkale Belediyesi okullarda hijyen seferberliği başlattı

ÜÇ HAFTA SÜRMESİ BEKLENİYOR
Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ekipleri, her yıl düzenli olarak okullarda gerçekleştirdiği dezenfeksiyon geleneğini bozmadan bu yılda çalışmalarına devam ediyor. Kentteki 103 okul, 5 yurtta, ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon, bodrum kat ve zemin katlarda ise haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütülüyor.  12 Eylül’de başlayan çalışmaları üç hafta sürmesi bekleniyor. Özellikle teneffüs ve öğle aralarını tercih eden ekipler okulları daha hijyenik hale getiriyor.

EĞİTİME KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Geneleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimdeki başarılarının sağlıktan geçtiğini biliyoruz diyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “eğitimdeki başarının önemli belirleyicilerinden biri de hijyen, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim almalarına olanak sağlamak için her sene olduğu gibi bu yıl da okullarımızda dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üç hafta sürecek olan çalışmalarda tüm okullarımızda dezenfeksiyon yapmış olacağız. Böyelikle de Kırıkkale Belediyesi olarak eğitime katkı sunmaya devam etmiş olacak.” diye konuştu.

DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR 
Dezenfeksiyon çalışmaları kapsamına şehir genelinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 103 devlet okulu ve 5 yurtta üç hafta süre ile ortak kullanım alanlarında (wc, kantin, yemekhane, spor salonu, yatakhane vb. alanlar) salgın hastalıklara karşı dezenfeksiyon uygulaması yürütülüyor. 

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

ROKETSAN, 2023 yılında faaliyete geçecek 

İlginizi Çekebilir

Deprem mağduru aileler Kırıkkale’ye ulaştı 

İlginizi Çekebilir

AK Parti’ye geçiş yaptılar 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

39062

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER