Kırıkkale Belediyesi kar yağışına hazır!

Kırıkkale için heyecanla beklenen kar yağışı öncesi Kırıkkale Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için tedbir aldı.

  • Gündem
  • 30 Ocak 2023
  • 12:12
Kırıkkale Belediyesi kar yağışına hazır!

HAZIRLIKLAR TAMAM 
Meteorolojiden alınan bilgilere göre Kırıkkale için önümüzde ki hafta için kar yağışı uyarısı verildi. Heyecanla beklenen kar haberinin gelmesiyle birlikte Kırıkkale Belediyesi de vatandaşların kar yağışı, buzlanma ve diğer olumsuzluklara zamanında müdahale etmek için gerekli tedbirleri aldı. İki bin ton tuz, stoklayan Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri 3 solüsyon aracı, 5 greyder, 15 kamyon ve 10 kepçe, 2 tuzlama aracı, 10 adet dekoloder, 5 adet yükleyici olmak üzere 100 kişilik ekiple kış ayında hizmet verecek.  Belediye, vatandaşlardan gelecek şikayetlere anında müdahale ederek yaşanacak olumsuzlukları önleyecek. Kış boyunca ana arterlerde yola zarar verilememesi için solüsyon, ara sokaklarda ise tuz kullanılacak. 


GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK 
Gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Saygılı, “Kar yağışı, buzlanma ve diğer olumsuzluklara zamanında müdahale etmek için gerekli tedbirleri aldık. Tuz ve solüsyon malzemesi stokladık. Solüsyon aracı, greyder, kamyon, kepçelerimiz ve karla mücadele ekibimiz kış aylarında yaşanılacak olumsuz durumlara karşı hazır” diye konuştu. Başkan Saygılı vatandaşlardan kış aylarında yaşanacak olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmalarını ve bireysel olarak alınacak önemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Haber: Burak Çalışkan 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı

İlginizi Çekebilir

Burası makam değil, halkın bize emaneti

İlginizi Çekebilir

Taşımalı öğrencilerin yemek ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

32540

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER