Kırıkkale Belediyesi filosuna 45 yeni araç

Kırıkkale Belediyesi, vatandaşlara yönelik daha etkin hizmet sunmak amacıyla bünyesine kattığı 45 yeni aracın tanıtımını gerçekleştirdi. Araçlar arasında şehrin uzun zamandır beklediği halk otobüsleri de yer aldı. 

  • Gündem
  • 13 Mayıs 2022
  • 15:16
Kırıkkale Belediyesi filosuna 45 yeni araç

82 MİLYON DEĞERİNDEKİ ARAÇLAR TANITILDI
Kırıkkale Belediyesi filosuna kattığı 45 aracın tanıtımını Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yaptı. Toplamda 81 milyon 958 bin TL yatırım yapılan yeni araçlar için düzenlenen tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, göreve geldikleri 2014 yılından bu yana 165 yeni araç ile Kırıkkale Belediyesi filosunu güçlendirdiklerini söyledi.


EYLÜL’DE SÖZ VERİLDE MAYIS’TA YERİNE GETİRDİ
Kırıkkale Belediyesinin araç filosuna eklenen 17 adet halk otobüsü, 1 adet 52 kişilik tur otobüsü, 1 adet 30 yolcu kapasiteli minibüs, 5 cenaze aracı, 9 kazıyıcı yükleyici, 1 greyder, 1 kepçe, 1 mikro kazıyıcı, 1 silindir, 6 kamyon, 1 aransöz ve 1 adet asfalt kazıyıcı iş makinesi olmak üzere toplam 45 aracın tanıtımı Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yapıldı. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 2021 yılı sonunda açıkladığı 20 dev proje içerisinde yer alan araçlar bir yıl olmadan Kırıkkale Belediyesinin filosuna katılmış oldu. 


KİRALIK ARAÇ DÖNEMİ SONA ERDİ 
Filoya katılan araçların tanıtım töreninde konuşan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Bu alınan araçlar ile birlikte Belediyemizde kiralık araç dönemi sona erdi. Rabbim bizlere bu araçlarla güzel hizmetler etmeyi nasip etsin, kaza bela vermesin, bunu ortak bir işbirliğiyle yaptık. ASELSAN’ın bu işte katkısı çok büyüktür. Bize bu imkanı sağlayan liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Milletvekilimize, valimize, meclis üyelerimize emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Araçlarla aziz Kırıkkalelilerimizin hizmetini yaparız, çocuklarımızın, evlatlarımızın yaşayacağı güzel bir şehir olur. Sevincimize ortak olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum, rabbim bu işleri sonuna kadar götürmeyi nasip eder” dedi.


SAYGILI DÖNEMİNDE 165 ARAÇ ALINDI
Yeni alınan ve Kırıkkale Belediyesinin öz malı olan 45 adet aracın 81 Milyon 958 bin lira değerinde olduğunu belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 2014 yılından bu tarafa 120 araç alımı gerçekleştirerek Kırıkkale’nin hizmetine sunduklarını ifade etti. Son alınan 44 araç ile Kırıkkale Belediyesi bünyesine 2014 yılından sonra katılan araç sayısının 165’e ulaştığını, uzun süre bu hususta bir eksiklik hissedilmeyeceğini söyleyen Başkan Saygılı “Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Kazasız belasız hizmet vermeyi Rabbim nasip eylesin. Kaliteli hizmet araçlarıyla, şehrimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.


EN BÜYÜK İLGİ BELEDİYE OTOBÜSLERİNE
Kırıkkalelilerin en büyük talepleri arasında olan Belediye Halk Otobüsleri de tanıtım töreninde görücüye çıktı. Otobüs terminalinde yapılacak olan düzenleme sonrası mahallere yol alacak olan Belediye Otobüsleri ayakta 36, oturarak 22 toplamda 58 kişilik kapasiteye sahip. Çevre dostu olan araçlar aynı zamanda özürlüler içinde oluşturulmuş özel trampası ile araca biniş ve inişleri kolaylık sağlıyor. Elektronik bilgilendirme sistemi bulunan araçlarda ayrıca telefon şarz üniteleri de bulunmakta. Kırıkkale Belediyesince satışa sunulacak olan Tam Kart, Genç Kart, İndirimli kartlar ile halk otobüslerine biniş sağlanabilecek. 


KIRIKKALE DOĞRU KİŞİNİN ELİNDE OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ
Araç tanıtımına, Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan ve çok sayıda vatandaş katıldı. İl Başkanı Kaplan “Gönül Belediyeciliğinin en güzel örneğini gösteren Başkanız Mehmet Saygılı’ya teşekkür ediyorum” dedi. Millet Vekili Ramazan Can’da Kırıkkale’ye kazandırılan araçlar için büyük emek harcayan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti. Yeni alınan araçlardan özellikle de halk otobüslerinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlarda “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, Kırıkkalelilerin hakkını her yerde koruyor ve hizmet etmek için canla başla çalıştığına şahidiz. Başkanımızın bizlere sunmuş olduğu bu yeni araçlar için kendisinden Allah Razı olsun. Böyle bir zor dönemde Kırıkkale Belediyesinin araçlarına yenilerini katmış olması Kırıkkale’nin doğru ellerde yönetildiği zaman neler yapılabileceğinin de göstergesi” yorumunda bulundular. 


81 MİLYON 958 BİN TL’DEĞERİNDEKİ 45 ADET ARAÇ
 

Halk Otobüsü (36 Ayakta 22 Oturak 1 Engelli 1 Toplam 58 Yolcu Kapasitesi 8 Metre Uzunluğunda)    17

Turizm Otobüsü 50 +1+1 Yolcu Kapasiteli    1

Sultan Minibüs 29+1 Yolcu Kapasiteli    1

Asfalt Kazıyıcı    1

Kazıyıcı Yükleyici    9

Greyder    1

950 Lastikli Yükleyici    1

Mikro Kazıyıcı    1

Silindir    1

Kamyon    6

Arazöz    1

Cenaze Aracı 4+1 Yolcu Kapasiteli Soğutuculu 4 Tabutlu     5

2014 YILINDAN BU TARAFA ALINAN ARAÇ SAYISI

Belediye Şirketi Araç Sayısı    84

Belediye Araç Sayısı    36

Filoya Katılan Araç Sayısı    45

Toplam    165


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale kabuk değiştiriyor 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale, belediye otobüsüne kavuşuyor

İlginizi Çekebilir

Belediye meclisi faaliyet raporunu onayladı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

55031

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER