Kılevli köyünün su problemi çözülecek

Kılevli köyünün su problemi çözülecek

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, yapım çalışmaları devam eden köy yollarını yerinde inceledi. Sezer, daha sonra Kılevli köyüne giderek köy halkı ve muhtardan köyün sorunları hakkında bilgi alarak, su probleminin çözülmesi için talimat verdi.

  • Kategori :
  • 18 Ağustos 2020 Salı
  • 15:58

Vali Yunus Sezer, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Balışeyh ilçesine bağlı Hüseyinbeyobası- Kılevli köyleri arasında yapılacak olan (sathi kaplama, bakım ve onarım) 7 kilometre uzunluğundaki yolda incelemelerde bulundu. Kılevli köyünde vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Sezer, köyün ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

 

Muhtar Yunus Yeşilyurt ve köy halkıyla buluşan Sezer, köyde yaşanan su probleminin giderilmesi için talimat verdi. Muhtar Yeşilyurt, “Köyümüz uzun zamandır su problemi yaşıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarıyla beraber sularda kesilmeler oluyor. Daha önceden köy için yapılan su çalışması köye yetersiz. Mevcut su deposunda büyük bir çatlak var” dedi. Sezer konu hakkına gerekenlerin biran önce yapılması için ilgili birimlere talimat verdi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.