Kayıp çocuk, jandarma tarafından bulundu

Kayıp çocuk, jandarma tarafından bulundu

Kırıkkale’nin Hasandede Köyü’nde oyun oynamak için dışarıya çıkan ve ortadan kaybolan 7 yaşındaki çocuk, jandarma ekipleri tarafından bulundu. Evinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 04 Ağustos 2021 Çarşamba
  • 15:37

3 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU
Kırıkkale’nin Hasandede Köyü’nde meydana gelen olayda, 7 yaşındaki Rüzgar S. Öğle saatlerinde oyun oynamak için evden ayrıldı. Evin arka tarafında oyun oynamaya başlayan Rüzgar S. Bir süre sonra ortadan kayboldu. Çocuğunu göremeyince endişeye kapılan aile, civar çevrede çocuğu arasa da bir türlü bulamadı. Aile durum üzerine jandarma ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, köylüler ile birlikte 40 kişilik bir ekip oluşturdu. Küçük çocuğun oynadığı yeri ve gidebileceği yerleri hesaba katan jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı arama başlattı. Havanın kararmasına rağmen aramalara ara vermeyen ekipler, 7 saatin sonunda, 21.00 sıralarında Rüzgar S.’ye ulaştı. 

BABASININ YANINA GİTMEYE ÇALIŞMIŞ
Evlerinden yaklaşık 3 kilometre uzakta bitkin halde bulunan küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaklaşık 7 saat boyunca dışarıda kalan Rüzgar S., kendisini bulan ekiplere acıktığını, susadığını ve korktuğunu söyledi. Öte yandan, küçük çocuğun babasının çalıştığı tarlaya gitmek için evin yakınından ayrıldığı ancak bir süre sonra yolunu şaşırarak kaybolduğu öğrenildi. 
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.