İYİ Parti, iki yaşında

İYİ Parti, iki yaşında

İYİ Parti Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Yavuz Kuzucu, İYİ Parti’nin 2. kuruluş yıldönümü nedeniyle, yazılı basın açıklaması yayımladı.

  • Kategori : Siyaset
  • 25 Ekim 2019 Cuma
  • 16:52

İYİ Parti Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Yavuz Kuzucu, İYİ Parti’nin 2. kuruluş yıldönümü nedeniyle, yazılı basın açıklaması yayımladı.

Kuzucu yayımladığı mesajda; “25 Ekim 2017’de  kurulan partimiz bugün kuruluşunun 2.yıl dönümünü kutlamaktadır. Tüm kamuoyunun yakından bildiği gibi bugüne kadar kurulmuş olan siyasi partilerin siyasi hayatları boyunca yaşamadıkları, belki yarında yaşamayacakları bir mücadelenin ikinci yılını doldurduk. 

İYİ parti 17 yıl iktidarda olan bir siyasi partinin Cumhuriyet değerlerini yerle bir ettiği, adalet dâhil bütün devlet bürokrasisini kendine göre kurguladığı bir dönemde, bütün baskı ve engellemelere karşı 'Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer' sözünden hareketle İYİ Parti cesur yürekli, iyi insanların çok büyük emek, özveri ve mücadelesi sonucu Türkiye’nin üzerine güneş gibi doğmuştur.

Sayın Genel başkanımız Meral Akşener önderliğinde, kuruluşunun üstünden bu kadar kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen adından söz ettiren, iktidar alternatifi olduğu kabul edilmiş, Türk siyasetinde büyük bir boşluğu doldurmuş, ülkenin gereksinimleri doğrultusunda ürettiği politikalar ile “takip eden” değil “takip edilen” parti olmuştur.  Biz inanıyoruz ki, Cumhuriyet tarihinin bu en kötü dönemi bitmek üzeredir. Gün, Türk’ün yükselme günüdür. Samimi, dürüst, liyakatli ve deneyimli kadrolarıyla İYİ Parti devletin değerlerine ve Türkiye 
Cumhuriyetine sahip çıkmaya, ülkemizi ve Kırıkkale’mizi hak ettiği refah seviyesine ulaştırmaya kararlıdır.

İYİ Partinin kapısı dili, dini, ırkı, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun bütün vatanseverlere açıktır. Önemli olan vatanseverlik paydasında birleşebilmek, ortak hareket edebilmektir. Bu yüzden bütün vatandaşlarımızı bu kutlu yolda bizimle yürümeye partimize üye olmaya, görev almaya davet ediyorum.

Bizlerde İYİ Parti Kırıkkale il teşkilatı olarak büyük bir azim ve kararlılık ile başta Kırıkkale il başkanımız Bülent Şükrü Altınışık ve tüm iyi partililer olarak Partimizin başarılı olup iktidar olması için büyük bir uyum içinde çalışmaktayız. Bundan sonrada aynı azim ve kararlılıkla partimiz iktidar ve genel başkanımız Cumhurbaşkanı olana kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, partimizin 2.yıl dönümünü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
 

iyi parti iki yasinda.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.