İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır

İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite adayı öğrencileri yönelik mesaj yayımladı. Aslan, “Geleceğin Türkiye’sinin genç mimarları, Kırıkkale Üniversitesi ailesine katılın. İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır” dedi.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 23 Temmuz 2019 Salı
  • 09:23

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite adayı öğrencileri yönelik mesaj yayımladı. Aslan, “Geleceğin Türkiye’sinin genç mimarları, Kırıkkale Üniversitesi ailesine katılın. İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNİZ

Aslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Uzun ve yorucu bir maratonun ardından, öğrenim hayatınıza ve geleceğinize yön verecek bir sınavı geride bırakarak yükseköğretiminizi sürdüreceğiniz üniversiteyi tercih etme aşamasına gelmiş bulunuyorsunuz. Öncelikle sizlerle birlikte eğitim yolculuğunuzun bu aşamasına kadar en büyük destekçileriniz olan aileleriniz ve öğretmenlerinizi tebrik ederim. Kırıkkale Üniversitesi ailesine katılın. İyi bir üniversite eğitimi hepinizin hakkıdır. İlgi alanlarınız ve becerileriniz doğrultusunda en iyi tercihi yapacağınıza inanıyor ve bu konuda kaliteli bir öğretim kadrosuna ve fiziksel donanıma sahip üniversitelerden biri olarak sizleri Kırıkkale Üniversitesi ailesinin bir üyesi olmaya davet ediyorum.”

TECRÜBESİ İLE TÜM HAYATINIZI KAPSAYACAK

Üniversitemiz 27. yılını geride bırakırken yüksek nitelikli akademik programları ile sorun çözen, insani değerlere saygılı, bilgi üreten ve ürettiği bilgiyi hayata dönüştürerek toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi, bilim ve teknolojiden sanat ve spora kadar uzanan geniş bir yelpazede özgün araştırmalar yapmayı, bölgenin ve ülkenin kalkınmasına yönelik ihtiyaçları ulusal ve uluslararası düzeyde karşılamayı gaye edinmiştir.

ÖĞRENCİ ODAKLI ÜNİVERSİTE ARAYIN

Öğrenci odaklı bir üniversite olarak öğrencilerimizin mesleki temel bilgi, beceri ve değerleri ile fiziksel ve kişisel gelişimlerine büyük önem vermekteyiz. Sosyal İlgi Alanlarınıza Hitap Edebilecek Üniversite Araştırın. Öğrencilerimiz, açık ve kapalı spor tesislerimizin yanı sıra, kapalı yüzme havuzu ve fitness merkezimizde diledikleri zaman çeşitli spor aktiviteleri yapabilmektedir. Eğitim hayatınız süresince ilgi alanlarınıza yönelik öğrenci kulüplerine üye olarak sosyal faaliyetlerde yer almanızı ve etkinlikler düzenlemenizi destekliyoruz. Ayrıca Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezimiz, öğrencilerimizin doğru amaç ve hedefler belirleyerek kariyer yolunda güvenilir adımlar atmaları için gerekli rehberlik hizmetini sunmaktadır. Öğrencilerimiz, üniversitemizin aktif olarak desteklediği sosyal sorumluluk projeleri ve öğrenci kulüplerinin faaliyetleri aracılılığıyla kültürel ve sosyal becerileri gelişmiş, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak öğrenimlerini sürdürmektedir.

ÜNİVERSİTENİN İŞ ALEMİ İLE İLİŞKİLERİNİ SORGULAYIN

Sizleri mezuniyet sonrası iş hayatına en iyi şekilde hazırlamak amacıyla girişimlerimiz ve projelerimiz devam etmektedir. Sektör ile üniversitemiz arasında işbirliği her geçen gün artmakta, öğrencilerimiz, öğrenimlerinin yanı sıra alanında üst düzey sektörlerde staj imkânına sahip olmakta, firmalar ile yapılan işbirliği projelerinde aktif olarak görev almakta, öğrencilerimize, üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren teknoparkta ve üniversitedeki birimlerde öğrenim süresince çalışma fırsatı sunulmaktadır. İş dünyası ile gelişen bu ilişkiler sonucunda öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında daha geniş iş imkânlarına sahip olmaktadır.

Günümüzde kaderine boyun eğen değil, bölgesine ve dünyaya yön veren bir Türkiye var. Savunma sistemleri, tarımsal projeler, ulaşım alanında devrim niteliğinde yenilikler, yerli hızlı tren, dijital devrim, uydu fırlatma sistemi ve Akkuyu gibi önemli projelerin sadece konuşulmayıp uygulamaya geçildiği ülkemizde bilim yuvası Üniversitelere de önemli görevler düşmektedir. Üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimizi, dünyada yaşanan gelişmeleri takip eden, yorumlayan, geleceğin ihtiyaçlarını öngören ve bu ihtiyaçlara cevap veren donanımda, yerli ve milli duruşundan taviz vermeyen, sadece maddi kaygılarla hareket etmeyen nesiller olarak yetiştirmek Aziz Milletimiz karşısında boynumuzun borcu olacaktır. Üniversitemizin mensubu olduğunuzda her biriniz bizlere önce Allah’ın, sonra ailenizin emaneti olacaksınız. Sizler, milletimizin geleceğe güvenle bakabilmesini mümkün kılacak umut ışıklarısınız. Samimi bir şekilde her ihtiyacınızı karşılama gayreti içinde olacağımızı belirterek, vereceğiniz tercih kararının size, ailenize ve Ülkemiz adına hayırlı olmasını dilerim.

İYİ BİR ÜNİVERSİTE HEPİNİZİN HAKKI.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.