İspanya’dan Kırıkkale’ye getirilen öğrenciler karantinaya alınmadı

İspanya’dan Kırıkkale’ye getirilen öğrenciler karantinaya alınmadı

Kırıkkale’den İspanya’nın Barcelona kentine giden öğrenciler rötarlı olarak memleketleri Kırıkkale’ye dönebildi. Bugün sabah saatleri itibariyle Cumhuriyet Medyanı’na getirilen öğrenci ve öğretmenler karantina altına alınmadan evlerine gönderildi.

  • Kategori : Gündem
  • 16 Mart 2020 Pazartesi
  • 12:47

14 GÜN KARANTİNA KURALINA UYULMADI
Edinilen bilgiye göre, Kırıkkale Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği Projesi kapsamında gittikleri Barcelona’dan bugün sabah saatlerinde memleketlerine döndüler. Yeni tip koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’dan dönen öğrencilerin Sağlık Bakanlığının uygulamaya soktuğu 14 günlük karantina kuralına uymamaları dikkatlerden kaçmadı. Uçaktan iner inmez ailelerinin yanına gönderilen öğrenci ve öğretmenlere sadece en yakın sağlık kuruluşuna giderek test yaptırmaları önerildi.

KIRIKKALELİ VATANDAŞLAR TEDİRGİN
Öğrencilerin İspanya’dan dönmesi haberinin yayılması ardından Kırıkkaleli vatandaşlar, öğrenciler arasında koronavirüs taşıyan birinin olabilme ihtimaline karşı tedirgin bir hale geldi. Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü’nün ise olaylara kayıtsız kalması vatandaşlar arasında tepkiye neden oldu.

Gazetekale.com Haber Merkezi / Özel Haber

kanberata@msn.com
Kanber Atakul

Ciner dahil her yere yazın şikâyette bulunun


osma.n74@gmail.com
Osman Yalçın

Lütfen biraz hassas olunuz. Sorup soruşturup haber yapınız. https://twitter.com/TC_kkalevalilik/status/1239514784577605634?s=20

Editör: Biz de valiliğin açıklamasının aynısını yazmıştık. 'Öğrenciler geldi, karantinaya alınmadan evlerine gönderildi' dedik. Aynı şey. Peki, öğrenciler geldi ve sarılarak evlerine gönderildi. Evde nasıl bir yöntemle karantina altına alınıyor. Onların aileleri yok mu? Dışarı çıkmayacaklar mı? 14 gün boyunca öğrencileri nasıl izole etmeyi düşünüyorlar? Bu olayda tüm Kırıkkale'nin riskini kim üstlendi?


gamzen332@gmail.com
Gamze kupeli

Lutfen karantinaya alinsinlar herkesin cani ile oynanmasin !! Bu ciddi birsey canimiz soz konusu


abdulkadiraksungar1040@gmail.com
Abdulkadir aksungar

İspanya koronadan en çok etkilenen ülkelerden biri Büyük musibetler önemsenmeyen küçük şeylerden gelir Kırıkkale liler dikkatli olmalı


digitalpazar@hotmail.com
Pınar Yıldız

Sınır ötesi çalışanlar, uzun mesafe nakliyat yapanlar, havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri koronavirüsle enfekte olmuş biriyle temas kurmadıkları müddetçe karantinadan muaf tutulacak.


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.