Her bir proje çalışması eğitime katkı sağlıyor

Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, proje üreterek fuarlarda gören alan öğrencilerin ürettikleri projeler sayesinde önemli kazanımlar elde edildiğini söyledi. 

  • Eğitim
  • 11 Mart 2022
  • 11:22
Her bir proje çalışması eğitime katkı sağlıyor

PROJELER HAKKINDA BİLGİ ALDI 
Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında hazırlanan fuarın açılışı yapıldı. Açılışa, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Şube Müdürleri Fatih Yıldırım ve Muhammet Yılmaz, Memur Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplam 22 araştırma, inceleme ve tasarım projesinin yer aldığı fuarda, stantları gezerek incelemelerde bulunan Aygün, öğrencilerden ve BİLSEM Müdürü Necmettin Yumuşak'tan projelerle ilgili bilgi aldı.


RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU 
Aygün, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin hazırlamış olduğu çalışma ve eserlerin oldukça ilgi çekici olduğunu söyledi. Her bir çalışma ve projenin öğrencilerin eğitimine önemli katkılar sağladığını belirten Aygün, "Okullarımızda farklı kademlerde öğrencilerimiz tarafından çok başarılı çalışmalar yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. Öğrencilerimizi ve onlara bu fırsatı veren okul yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”


PROJELERDE BÜYÜK EMEK VAR 
“Bu çalışmalar öğrencilerimizin eğitimine bir kazanım olarak yansıyor. Öğrencilerde ekip çalışması, girişimcilik gibi özellikler de bu sayede daha da gelişmiş oluyor. Bugün de burada birbirinden ilginç ve dikkat çeken çoğunluğu da araştırmaya dayalı projelerde büyük emeklerin olduğunu gördüm. Bu başarılara her geçen gün yenilerinin eklenerek devam etmesini arzu ediyoruz." dedi.


ÇALIŞMALAR BEĞENİYLE İNCELENDİ 
Fuardaki stantlarda yer alan kültürel miras, aile içi iletişim, bilim tarihi ve felsefesi, sağlıklı yaşam ve beslenme, değerler eğitimi, dil ve edebiyat gibi alanlardaki projelerin yanı sıra tasarım projeleri dikkat çekti. Ellerimi yıkarım mikropları kovarım, tam kontrollü hobi sera ünitesi, renk ayrım robotu, 3D mini santrifüj cihazı tasarımı, kartlı geçiş sistemi, köprü güvenlik sistemi gibi projeler konuklar tarafından beğeni ile takip edildi. Ayrıca açılış kapsamında kurumun müzik öğrencilerinin dinletisi hayranlıkla dinlenirken, resim öğrencilerinin başarılı sergi çalışmaları da beğeniyle incelendi.


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Haziran ayında fuar yapılacak 

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davanın duruşması görüldü

İlginizi Çekebilir

Eşini bıçakla öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99427

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER