Havadan helikopter destekli denetim 

"Kilit kavşak" olarak adlandırılan 43 ilin geçiş noktasındaki Kırıkkale'de, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirildi.

  • 3. Sayfa
  • 05 Mayıs 2022
  • 09:35
Havadan helikopter destekli denetim 

YOLLAR KONTROL EDİLDİ 
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) AŞ pistinden havalanan Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopterle Kırıkkale genelinde jandarma ve polis sorumluluk bölgelerindeki yollar kontrol edildi. Kırıkkale-Ankara, Kırıkkale-Kayseri, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Kulu kara yollarında trafik yoğunluğu ve alınan tedbirler denetlendi.


İLLERİ BİRBİRİNE BAĞLIYOR 
Denetime, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen ve İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Başkomiser Kadir Burak Yörübulut katıldı. Vali Tekbıyıkoğlu, denetimin ardından Kırıkkale'nin Türkiye'nin en önemli güzergahlarından birinde bulunduğunu belirterek, kentin, Doğu ve Batı Anadolu'yu bağlayan, Karadeniz'e açılan, Güney Doğu Anadolu'ya ve Doğu Akdeniz'in bir kısmına da hitap eden güzergahta yer aldığını söyledi.


AÇIK KALMASINA ÇABA GÖSTERDİK
Bayram sürecince önemli tedbirler aldıklarını dile getiren Tekbıyıkoğlu, "Bütün ekiplerimiz sahada ve görevlerinin başında. Bazı trafik işaretlerinde düzenlemeler yaptık ve bazı kavşakları kapatarak ana arterin açık kalmasına çaba gösterdik. Aldığımız tedbirleri de Jandarma Havacılık Komutanlığımızın tahsis ettiği helikopterle denetledik. Şu an için bir problem yok. Bayram dönüşünde yoğunluğun biraz daha artacağını değerlendiriyoruz." diye konuştu.


Kaynak: AA 

İlginizi Çekebilir

Ekmeğin içinden izmarit çıktı!

İlginizi Çekebilir

Trafiğe kayıtlı araç sayısı arttı 

İlginizi Çekebilir

Devlet Tiyatroları Kırıkkale dahil 18 ilde 33 temsille turneye çıkıyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

37553

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER