Gümüş: “Tüm kamu çalışanlarını ailemize kazandıracağız”

Tüm Kamu Çalışanları Sağlık Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Gümüş, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde yetkili sendika olmaya hak kazandıklarını açıkladı. Gümüş, “Sendikal özgürlüğe pranga vuran bir kanuna rağmen çok şükür bu kazanımımızı elde ettik” dedi.

  • Sağlık
  • 23 Mayıs 2023
  • 16:34
Gümüş: “Tüm kamu çalışanlarını ailemize kazandıracağız”

YETKİLİ SENDİKA OLMAYA HAK KAZANDI 
Gümüş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere; Sendikacılık tarihine kara bir leke çalınmış ve Ocak 2023 itibarı ile Kamu Görevlileri Sendikalarına %2 Barajı getirilerek sendikal özgürlüğe doğrudan müdahalede bulunulmuştur. Fakat bilinmelidir ki 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 28'inci maddesine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 51.maddesine,  87 nolu Sendika Özgürlüğü ve Sendikalaşma Hakkının Korunması Sözleşmesine, 98 nolu Örgütlenme ve Toplu Pazarlık Hakkı Sözleşmesine ve Danıştayın bir önceki %1 kararına bütünüyle aykırılık arz eden bu baraj, Anayasa Mahkemesi tarafından yıkılacak ve ali cengiz oyunları ile hak gaspında bulunanlar o barajın altında kalacaklardır.”


BU YOLDAN ASLA VAZGEÇMEDİK 
“Ne yaparlarsa yapsınlar üzerimize ne ile gelirseler gelsinler bizler mütemadiyen kamu çalışanlarının yanında olacak ve kimileri gibi paranın ve rantın peşinde olmak yerine yalnızca ve yalnızca gerçek sendikacılığın bütün sorumluluklarını ivedilikle yerine getirmek için mücadele vereceğiz. Bizler aslında bu yola adım atarken bir sendika olmaktan daha çok ortak hedefleri bulunan ve ortak sorunları çözüme kavuşturmak isteyen, her daim birbirini sorgulayabilen, samimi ve içten, duygusal temellerle birbirine bağlı ve beraberken adeta bir çelik gibi bükülemeyen bir aile kurmayı hedefliyorduk. Hepimizin bildiği gibi aile toplumsal kurumların yapı taşlarından birisidir ve geriye kalan bütün toplumsal kurumları doğrudan veya dolaylı yoldan etkilemektedir.” 


ÇEŞİTLİ OYUNLAR OYNANDI 
“Kamuda ihtiyaç olunan şey ise işte tamda budur. Kamu çalışanlarının birbirine kenetlenerek kendilerini güvende ve böylesine sıcak ilişkiler içinde hissetmeye ihtiyaçları bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz şu süreç içerisinde mobbinglere, dayatmalara, %1 barajına ve hatta %2 barajı gibi çeşitli ali cengiz oyunlarına rağmen bu hedefi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Her koşula rağmen er ya da geç Kırıkkale’deki tüm kamu çalışanlarını ailemize kazandıracağız.”


YETKİLİ SENDİKA TÜM KAMU-SEN
“Ağustos 2022’de Tüm Kamu-Sen Sağlık Kırıkkale Şubemizin kuruluşunu gerçekleştirilmiştik şimdi ise yürürlükte olan ve sendikal özgürlüğe pranga vuran bir kanuna rağmen Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde Yetkili Sendika Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası olmuştur. Bu yola çıktığımız günden beri yanımızda olan Tüm Kamu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Yaşar Hüseyinoğlu’na ve Yönetimine, Tüm Kamu-Sen Sağlık Sendikası Genel Merkezine, Kırıkkale Şube Yönetimine ve Tüm Sağlık Çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir
 


İlginizi Çekebilir

Üreticilere tritikale tohumu dağıtıldı

İlginizi Çekebilir

Mevzuat çalışmalarında söz sırası internet haber sitelerinde

İlginizi Çekebilir

Babasından para alamayınca evi ateşe verdi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

41591

Toplu taşımada büyük kolaylık

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

SIRADAKİ HABERLER