Güleç ABC Gençlik ve spor kulübü kuruldu 

Kırıkkale ABC Koleji Eğitim ve sanat faaliyetlerinin ardından sporda da adından söz ettirmeye devam ediyor. ABC Koleji, Güleç ABC Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol takımını kurarak bu sezon erkekler bölgesel basketbol liginde mücadele edecek.

  • Spor
  • 16 Mart 2023
  • 18:03
Güleç ABC Gençlik ve spor kulübü kuruldu 

 RAKİPLER BELLİ OLDU
ABC Gençlik ve spor kulübü basketbol takımında mücadele edeceği rakipleri belli oldu. 6 hafta sürecek ligde temsilcimiz ilk haftada Konya Atayurt, ikinci haftada Genç Magic Hands, üçüncü haftada Merzifon Belediye, dördüncü haftada deplasmanda Konya Atayurt, beşinci haftada evinde Genç magiç hands ve ligin son haftasında Merzifon deplasmanıyla maçlarını tamamlayacak.

MÜCADELE VERECEĞİZ
ABC Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Harun Güleç yaptığı açıklamasında “Basketbol profesyonel anlamda şehrimize hizmet edebilmek için çıktığımız bu yolda ilk hedefimiz olan erkek basketbol takımının temellerini atmış bulunmaktayız. Takımınız bu sezon erkekler bölgesel basketbol liginde başlatacak olup, Türkiye basketbol ikinci ligine yükselme mücadelesi verecektir.”

KIRIKKALE’NİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR
“Asıl aracımız şehrimiz Kırıkkale’yi üç sezon sonra basketbol süper liginde yer alma hedeflerinin ilk adımlarını atmış bulunmaktayız. Bu uzun yolda şehrimizin desteğini arkamızda hissetmek isteriz.”

Haber: Burak Çalışkan 


İlginizi Çekebilir

ABC’de 30’uncu yıl coşkusu

İlginizi Çekebilir

Yılın Koleji ödülü ABC’nin 

İlginizi Çekebilir

Güleç ABC Basketbol Takımı 3. Ligde 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

40352

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER