Gönüllüler depremzedelerin yaralarını sarıyor 

Halk Eğitimi Merkezinde üretilen uyku tulumu ve giysiler, afetin yaşandığı bölgedeki vatandaşlara ulaştırılmaya devam diyor.

  • Eğitim
  • 29 Mart 2023
  • 12:22
Gönüllüler depremzedelerin yaralarını sarıyor 

TÜRKİYE 7'DEN 70'E TEK YÜREK HAREKET ETTİ
Kırıkkale'nin Yahşihan Halk Eğitimi Merkezinin atölyelerinde gönüllü öğretmenler, usta öğretici ve kursiyerler tarafından üretilen ve özenle hazırlanan uyku tulumları ve giysiler, deprem bölgelerinden Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki depremzede vatandaşlara ulaştırılacak. 6 Şubat tarihinde saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24'de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etkisini gösteren deprem sonrasında Türkiye 7'den 70'e tek yürek hareket etti.

DEPREMZEDELERİN İHTİYAÇLARINI GİDERMİŞTİ
Yaşanan deprem felaketinin ardından devletin tüm kurumları yaraların bir an önce sarılması için her alanda seferber oldu. Bu kapsamda Yahşihan Halk Eğitimi Merkezinde görevli yöneticiler, öğretmenler, usta öğretici ve kursiyerler gönüllü olarak özveri ile çalışmalarına devam ediyor. Görevliler, merkeze ait atölyelerde daha önce battaniye, mont, şapka, atkı, uyku tulumu, pantolon, şal, çocuk eşofmanı, gibi çeşitli üretimler yapmıştı. Ardından depremzede aile ve çocukları için pijama takımı, eşofman takımı, penye, bluz, etek ve diğer giysi dikimleriyle depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için büyük bir özveri ile hem deprem bölgelerine ulaştırmış hem de kentte misafir edilen depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermişti. 

KURSİYERLERDEN BİLGİ ALDI
Merkezde halen üretilmekte olan uyku tulumu ve çeşitli ebatlarda dikimleri tamamlanan giysiler, afetin yaşandığı kentlerden Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki depremzede vatandaşlara ulaştırılacak. Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve beraberinde Yahşihan İlçe Millî Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, merkeze ait dikim atölyelerini ziyaret ederek merkez müdürü Sebahat Gültekin ile kursiyerlerden bilgi aldı.

FARKLI DİKİMLER YAPILDI
Telefoncu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Yaşanan afetin ardından Kırıkkale halkı ve kurumlar olarak seferber olduk. Amacımız depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek. Bugün de Yahşihan Halk Eğitimi Merkezimizde farklı dikimler yapıldı. Üretilen uyku tulumları ve giysiler, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzce kardeş ilçemiz Pazarcık'taki vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Emeği geçen kursiyerlerimize bu anlamlı destekleri dolayısıyla çok teşekkür ederim." dedi. Telefoncu, deprem bölgesinde eğitime destek amaçlı halen görevde olan öğretmenlerin de bulunduğunu hatırlatarak ihtiyaç duyulan her türlü desteğe hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Depremzedeler iftar sofrasında buluştu 

İlginizi Çekebilir

Çatıdan düşen işçi ağır yaralandı

İlginizi Çekebilir

Erdoğan müjdeyi verdi! Delice otoyolu inşası başlıyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

25497

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER