Gençlerden Kılıçdaroğlu’na KYK teşekkürü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkanı Sefa Can Gökmen ve yönetimi, KYK borçlarının faizlerinin ödenmemesine yönelik mücadele gerçekleştiren Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ettiler.

  • Siyaset
  • 27 Temmuz 2022
  • 10:31
Gençlerden Kılıçdaroğlu’na KYK teşekkürü

EKSİKTE OLSA MEMNUNİYETLE KARŞILADIK
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’nda Gençlik Kolları Başkanı Sefa Can Gökmen ve yönetimi bir araya geldi. KYK borçlarının faizinin ödenmemesine yönelik çalışma gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ettiler. Yönetimi adına konuşma yapan Gökmen, “Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Gençlerin Demokrat Amcası, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksikte olsa memnuniyetle karşıladık.”

GENÇLERİN PROBLEMİNİ ZORDA OLSA DUYDULAR
“Doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, devletin kendilerine en açık ifadesiyle tefecilik yapmaya çalıştığı milyonlarca KYK borçlusu genç arkadaşımız adına Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz.  “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, ak parti yapmak zorunda kalır” şeklinde gerçek karşılığını bulmuştur. Toplumun tüm kesimlerinin sesini Milletin Sesi’ni büyüten Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır”

ŞEFFAF KURALLARLA İŞE ALIM YAPILACAK
“KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda.  AK Parti’ye sesleniyoruz; Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz: Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.”

YURTDIŞINA ÇIKIŞ HARCI ALINMAYACAK
​​​​​​“Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak.  Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak. Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.  Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Haber: Burak Çalışkan

 

İlginizi Çekebilir

Önal: “Kırıkkalespor’un her zaman yanındayız”

İlginizi Çekebilir

CHP’den DP’ye hayırlı olsun ziyareti

İlginizi Çekebilir

Önal: “MKE’de taşeron işçileri promosyondan haklarını alamadı”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

48440

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER