Fuarlar şehir için önemli

2-5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Tarım Fuarı ve Sanayi Fuarı hakkında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, fuarların ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan şehre birçok alanda katkısı olduğunu söyledi. 

  • Ekonomi
  • 17 Mayıs 2022
  • 11:33
Fuarlar şehir için önemli

BU YIL YENİDEN BAŞLIYOR 
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Atlas Fuarcılık organizasyonunda 2-5 Haziran Tarihleri arasında Cumartesi Kapalı Pazar yerinde eşzamanlı olarak 2 ayrı fuar düzenlenecek. 4. Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Sanayi Endüstri fuarı hakkında bir açıklama yapan TSO Başkanı Ahmet Varlı, pandemi nedeniyle ara verilen fuar organizasyonlarına bu yıl yeniden başlıyor olmaktan, üreticiyle tüketicinin buluşmasına vesile olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Geleneksel hale gelen Tarım fuarının yanında bu yıl ilki düzenlenecek olan Sanayi ve Endüstri Fuarının Kırıkkale için önemine vurgu yapan Varlı, Kırıkkale’de üretilen ancak menşeinin Kırıkkale olduğu bilinmeyen birçok imalat bulunduğunu, bunların halkımız ve ilgili tüketiciler tarafından bilinmesi açısından bu fuarın çok faydalı olacağına inandıklarını ifade etti. 


FARKLI YÖRELERDEN İNSANLAR BULUŞACAK 
Fuarların bütünleşik pazarlama iletişimi sürecinin etkinliğini arttıran en önemli elemanlardan bir tanesi olduğuna vurgu yapan TSO Başkanı Varlı, fuarların gelecekte firmaların en çok yararlandığı iletişim yöntemlerinden bir tanesi olacağını söyledi. Fuar organizasyonlarının sadece katılımcı firmalar açısından değil düzenledikleri şehir ve bölge için olumlu sonuçlar doğurduğuna dikkati çeken Varlı şunları söyledi; “Düzenlendikleri ilk dönemlerden beri fuar organizasyonları, yöre halkının sosyal ve kültürel gelişimlerine önemli katkılarda bulunmuştur. Fuarlar, farklı yöre ve kültürden insanları bir araya getirmesi, bunlar arasında iletişim kurulmasına ve kültürel paylaşımlar gerçekleştirilmesine yardımcı olması bakımından önemlidir. Günümüzde de fuar organizasyonları düzenlendikleri alanlara ciddi anlamda bir canlılık getirmektedir. Fuar dönemi boyunca, fuara başka şehirlerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler sayesinde kısa süreli de olsa ticari bir hareketlilik yaşanmakta ve de ekonomilere ciddi katkılar sağlamaktadır.


2-5 HAZİRAN TARİHLERİNDE YAPILACAK 
Katılımcı ve ziyaretçilerin konaklama, yeme, içme gibi temel ihtiyaçlarını fuarın düzenlendiği bölgede karşılama gerekliliğinin o bölgede faaliyet gösteren birçok işletmenin gelirlerinin artmasına yardımcı olduğuna işaret eden Varlı, ayrıca bölge halkının fuar dönemi boyunca gerçekleştirilen aktivitelere katılma şansını elde ettiklerini, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabildiklerini hatırlatarak rekabetçi pazar ekonomilerinde, oldukça etkili pazarlama iletişimi araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan fuarların iş bağlantıları kurmanın, etkili tanıtım yapmanın, pazarı tanımanın, en verimli şekillerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Fuarların 2-5 Haziran tarihlerinde 10.00-23.00 saatleri arasına ziyarete açık olduğunu belirten Varlı, “tüm Kırıkkaleli hemşerilerimizi fuarlarımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Fuarlar şehir için önemli

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Tarım ve Sanayiciler Fuarı tanıtım kataloğu çok yakında yayında!

İlginizi Çekebilir

Haziran ayında fuar yapılacak 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

46126

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER