Esnaflarımız yalnız değil

Geçtiğimiz aylar içerisinde yapılan kongre sonucu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanlığı görevine seçilen Osman Cebeci, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte Başkan Cebeci, “Esnaflarımıza destek olmak bizim görevimizdir. Esnaflarımız kesinlikle yalnız değildir” dedi.

  • Güncel Haberler
  • 22 Temmuz 2022
  • 18:15
Esnaflarımız yalnız değil

BİRLİĞİN SORUNU ÇÖZÜM BULARAK, ODALARA GEREKLİ YARDIMLAR YAPILACAK
BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLENDİ
Yaklaşık iki ay önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanlığı görevine seçilen Osman Cebeci, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle Bahçeli Konak’ta yemekte bir araya geldi. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte konuşan Başkan Cebeci, “Son 2,5 yılı değerlendirdiğimizde pandemi sürecinin etkileri ve komşu ülkelerimizdeki savaşlar maalesef ekonomik zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu ekonomik zorluklardan en çok etkilenen kesim ise esnaf ve sanatkarlardır” dedi.

ESNAFLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Başkan Cebeci, “Nerede ne zaman hangi sıkıntı yaşanırsa yaşansın en çok etkilenen kesimin esnaf ve sanatkarlar oldu. Sel felaketi olur esnafların iş yerleri zarar görür. Deprem olur esnaf zarar görür. Yangın olur esnaf zarar görür. Bu ülkenin temel taşı olan esnaf ve sanatkarlarımız bu durumdan çok etkileniyor. Bizlere düşen görev ise bu süreçleri en az hasarla atlatabilmektir. Bunu yanı sıra bizim gelecekle ilgili çeşitli kaygılarımızda bulunmaktadır. ”

BİZLER İYİ VE KÖTÜ GÜNÜNÜZDE YANINIZDAYIZ
Cebeci, “Bu kaygılarımızı en asgariye ye indirmek için bizler seçilmiş kişiler olarak biraz daha gayret göstermeliyiz. Esnaf ve sanatkarlarımızın olumlu ve olumsuz her durumunda yanındayız. Ahi kültüründen gelen ve bugünün temsilcileri olan esnaf ve sanatkarları bu ülkenin teminatıdır. Bizler iyi ve kötü gününüzde yanınızdayız. Odalarımızın ve birliğimizin sıkıntılarını da göz ardı edemeyiz”

MASRAFLARI BAŞKANLAIMIZ CEBİNDEN KARŞILIYOR
Odalarda pandemiden dolayı aidatların toplanmadığını ve sıkıntıların yaşandığını ifade eden Cebeci, “Bu sıkıntılar odalar birliğini de etkiliyor. 3 yıla yakın iş yapamayan esnaf kesimlerimiz var. Başta servis ve kahveciler olarak sıralayabiliriz. Herkes bu sıkıntılardan nasibini aldı. Onun için oda başkanlarımız da özveri göstererek yanında çalıştırdığı kişilerin paralarını cebinden vermek durumunda kalıyor. Genel kurul masraflarını bile başkanlarımız cebinden karşılıyor”

ODALAR BİRLİĞİ’NİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Odalarda ve birlikte sıkıntıların olduğuna değinen Cebeci, “Şahıslarla ilgili bizlerin sorunları yok. 2 ay önce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini 2 bin 650 lira teslim aldım. 330 bin lira vergi borcu, 230 bin lira SGK borcu ve 100 bin liraya yakında araçların masrafları bulunuyor. Geçmişte aynı sıkıntıyı İshak Gençer Başkanımızda yaşadı. Maalesef dün SGK’dan icra takibi başlatıldı. Ben bunları bilerek Odalar Birliğine talip oldum. Ama ben bu kadar olduğunu da bilmiyorum. Bu göreve talip olduysak biz bu sıkıntıları çözeceğiz”

BİRLİĞİN VE ODALARIN SIKINTILARI ÇÖZÜM BULACAK
Birliğin sıkıntılarını çözerek odalara da gerekli yardımların yapılacağını ifade eden Cebeci, “Biz bir yerlere varmak istiyorsak, hizmet üretmek istiyorsak ilk olarak Birliğin ve Odaların sıkıntılarını çözeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Alış verişlerimizi birbirimizden yaparak birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Ne sıkıntınız olursa gelin istişare edelim. Tüm sıkıntılarımız birlik ve beraberlik içerisinde çözersek daha güzel olur”

Haber: Ahmet Gökdemir

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

37014

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER