EŞEL-MOBİL sistemi devreye girmelidir

Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, enflasyonunun alım gücünü düşürmemesi için Eşel-Mobil'in şart olduğunu ifade etti.

  • Güncel Haberler
  • 06 Mayıs 2022
  • 17:30
EŞEL-MOBİL sistemi devreye girmelidir

BÖLGESEL VE KÜRESEL DÜZLEM
Pekuz, "TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı enflasyon verilerine göre; Nisan enflasyonu %7,25, Ocak-Nisan enflasyonu %31,70, yıllık enflasyon %69,97 oldu. Nisan ayı itibariyle ise enflasyon farkı %22,51 olarak gerçekleşti. Pandemiye bağlı olarak gelişen ve devamında bölgesel ve küresel düzlemde oluşan siyasi krizlerin yansımasıyla enflasyon oranları; gerek aylık gerekse yıllık olarak son yıllarda görülmeyen düzeyde artış göstermiş ve yüksek enflasyon rakamlarına maruz kalmamıza neden olmuştur'' dedi.

ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE
"Özellikle enerji, yakıt, emtia ürünleri başta olmak üzere bütün tüketim ürünlerinde yaşanan fiyat artışları, başta kamu görevlilerimiz olmak üzere sabit gelirlilerin alım gücünü ciddi oranda düşürdü, gelir dağılımında adaletsizliği artırdı. EŞEL-MOBİL sistemi devreye girmelidir. Memur-Sen olarak; fiyat istikrarını gerçekleştiren devlet, devletini her koşulda destekleyen millet şeklinde enflasyonla topyekun mücadele olmalı diyor, bu mücadelede başta kamu görevlileri olmak üzere sabit gelirlilerin alım gücünün korunması gerektiğini bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Mazeret tayini için muvafakat  verilmemesi hukuka aykırıdır

İlginizi Çekebilir

Başarı belgesi, tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir

İlginizi Çekebilir

Eğitim Bir-Sen yetkiyi kutladı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

89662

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER