Emekçiler 1 Mayıs’ta alanlarda olacak 

Kırıkkale Emek ve Demokrasi Güçleri adı altında kurulan platform 1 Mayıs için hazırlıklarını sürdürüyor. Platform adına açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, 1 Mayıs’ta alanlarda olduklarını söyleyerek, “1 Mayıs’ta omuz omuza olmaya Cumhuriyet Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz. Birlikte değiştireceğiz!  Birlikte 1 Mayıs’a” dedi. 

  • 3. Sayfa
  • 27 Nisan 2022
  • 14:14
Emekçiler 1 Mayıs’ta alanlarda olacak 

GEÇİM SIKINTISI YAŞANIYOR 
KESK Kırıkkale Şubeler Platformu, CHP İl Başkanlığı, Alevi Kültürleri Derneği, Türkiye Emekliler Derneği ve Sosyal Demokrasi Derneği Başkanları dün bir araya geldi. Platform adına açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, 1 Mayıs’ta saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda buluşmaya davet ederek, “Ekonomik kriz, işsizlik, zamlar, pandemi derken ülkemizde insanca yaşamak bir yana hayatta kalmak bile her gün zorlaşıyor. Bu düzen toplumun işini, aşını geçimini ve sağlığını korumuyor, aksine tehdit ediyor. Bu düzenin çarkları, dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini üreten bizleri ezdikçe eziyor. Bu düzenin çarkları, zengini daha zengin etmek, bankaların kasalarını doldurmak, şirketleri ihalelerle beslemek üzere kurulmuş”


HUKUK DIŞI ZORBALIKLAR VAR 
“Bu düzenin çarkları sermayeye sömürecek ucuz emek, yağmalanacak doğa, talan edilecek kentler yaratmak üzere dönüyor. Halk işsizlikle, açlıkla, yoksullukla, borçlarla, salgınla mücadele ederken AKP iktidarı ülkenin tüm kaynaklarını, bir avuç patrona ve ayrıcalıklı zümreye aktarıyor. Halk işe, ekmeğe, insanca bir yaşama olduğu kadar demokrasiye, adalete ve hukuka da aç. Bu düzen yurttaşların hakkını, hukukunu çiğniyor, adaletsizliği büyütüyor. Hakkını arayan ve gerçekleri söyleyen herkes bu düzenin hukuk dışı zorbalıklarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu düzenin devamı için demokrasinin son kırıntıları ortadan kaldırılıyor. Seçme ve seçilme hakkımıza dahi el uzatılıyor. Bu düzen mağdur ettiği milyonları bölüp parçalayarak ayakta kalıyor. Bu düzenin kışkırttığı cinsiyetçilik, ırkçılık ve göçmen düşmanlığı, mezhepçilik ve savaş politikaları ülkemizin ve halkın geleceğini tehdit ediyor”


BU SORUNLAR ÇÖZÜM BULMALI 
“Bu düzen böyle gitmez. Halkı yoksulluğa, açlığa, işsizliğe, borca ve güvencesizliğe mahkûm eden bu düzen Türkiye’nin sırtında bir yüktür. 20 yıldır ülkeyi yönetenler ve tüm yetkileri tek kişide toplayanlar sorumluluktan kaçamaz. Ülkenin kanayan sorunlarını kendi dışındaki herkese ve her şeye bağlayan bir yönetim anlayışına artık yeter diyoruz. Biz işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, tüm sömürülenler, yoksullaşanlar ve ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var. Kırıkkale Emek ve Demokrasi Güçleri olarak; emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana olan herkesi, her yanından lime lime dökülen bu bozuk düzeni “Birlikte Değiştirmeye”, insanca bir yaşam, güvenceli bir iş, güvenli gelecek için 1 Mayıs’ta omuz omuza olmaya 1 Mayıs’ta saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz. Birlikte değiştireceğiz!  Birlikte 1 Mayıs’a” dedi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94867

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

SIRADAKİ HABERLER