Ekiplerden vektörle mücadele

Havaların ısınmasıyla birlikte Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale genelinde yürüttüğü vektörle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını 24 saat sürdürüyor.

  • Güncel Haberler
  • 28 Temmuz 2022
  • 10:25
Ekiplerden vektörle mücadele

İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYOR.
Kırıkkale Belediyesi karasinek ve sivrisinek mücadele çalışmalarına sene boyunca aralıksız olarak devam ediyor. Halk sağlığını ve huzurunu bozan zararlılara karşı Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı İlaçlama Birimi ekipleri, şehir genelinde vektörlere kaynaklık eden su birikintileri, sulak alanlar, sazlık, kanal ve vektör dinlenme noktalarında tarama ve ilaçlama çalışması yürütüyor.

RAHAT BİR YAZ GEÇİRMELERİ AMAÇLANIYOR
İnsana ve doğaya saygılı, diğer canlılara zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütünün tavsiye ettiği ve Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilaçlarla yapılan çalışmalar ile Kırıkkale genelinde vatandaşların daha rahat bir yaz geçirmeleri amaçlanıyor. Kırıkkale Belediyesince yapılan açıklamada "Vatandaşlarımızın yaz mevsimini rahat, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmeleri maksadıyla ilimiz genelinde ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam devam ediyor" denildi.

DİKKAT ETMELERİNİ İSTİYORUZ
24 Saat çalışmaların yürütüldüğünü belirten Kırıkkale Belediyesi, "28 mahallede yapılan ilaçlama çalışmaları ile sahada sivrisinek ağırlıklı karasinek, kemirgen ve diğer haşerelere karşı önleyici müdahale yapılıyor. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan da vektörlerin üremeye olanak sağlayan evlerinin bahçelerinde her türlü su birikintileri, kova, bidon saksı altı, atık otomobil lastiği gibi yerlerde su biriktirilmemesi veya sık sık biriken suların değiştirilmesi gerektiğine dikkat etmelerini istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Haber: Burak Çalışkan

 

İlginizi Çekebilir

Vaka sayılarında sevindiren tablo 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

67601

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER