Ekiplerden gıda denetimi!

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yılbaşı öncesi gıda denetimi gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda ve yem şube kontrol görevlilerince yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte üretim, satış ve toplu tüketim işletmeleri denetlendi. 

  • 3. Sayfa
  • 31 Aralık 2022
  • 15:56
Ekiplerden gıda denetimi!

TOPLU TÜKETİM İŞLETMELERİ DENETLENDİ
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale genelinde de yılbaşı öncesi, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verildi. Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Kontrol Görevlilerince üretim, satış ve toplu tüketim işletmeleri denetlendi. 

SÜREKLİ DENETİMLER YAPILIYOR 
Denetimlere katılan Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, kent geneli ve ilçelerdeki işletme denetimlerini yakinen takip ettiğini söyleyerek, şu ifadelere yer verdi; “Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmaları için sürekli denetimlerimizi yapıyoruz. Yaklaşan yeni yıl dolayısıyla halk sağlığının korunması amacıyla tüketimin artması beklenen ürünlerin denetimine bizlerde hız verildik, Bu süreçte ekstra mesai harcayan Müdürlüğümüz Gıda Kontrol ekiplerine kolaylıklar diler, yeni yılın tüm halkımıza sağlık ve bol bereket getirmesini temenni ederim” dedi. 

Haber: Burak Çalışkan 


 

İlginizi Çekebilir

Düve alım desteği başvuruları sürüyor

İlginizi Çekebilir

‘Eğribük Merası Islah Çalışmaları’ ile ilgili toplantı yapıldı

İlginizi Çekebilir

Hayvan pazarına denetim 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

49285

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER