Dinek Dağı’nda gençlik ateşi 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kırıkkale’nin en yüksek rakımına sahip olan Dinek Dağı’nda ‘Gençlik Ateşi’ yakıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikle gençler, gönüllerince eğlenerek unutulmaz bir gün yaşadı. 

  • Spor
  • 21 Mayıs 2022
  • 13:17
Dinek Dağı’nda gençlik ateşi 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU 
Kırıkkale’nin bin 744 rakımlıyla en yüksek dağı olan Dinek Dağında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ‘Gençlik Ateşi’ adı altında etkinlik düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikle gençler unutulmaz bir gün yaşarken, diğer yandan ise eşsiz manzara eşliğinde bugünü ölümsüzleştirmek amacıyla bol bol fotoğraf çekindiler.


HALK OYUNLARINDAN ZEYBEK 
Programa Balışeyh Kaymakamı Sançar Batuhan Kurdu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ile KYK yurtlarında kalan öğrencilere Gençlik Merkezi üyesi gençleri katıldı. Programda İl Müdürlüğüne bağlı halk oyunları ekibi zeybek oyunu sergilediler. Daha sonra Kaymakam Sançar Batuhan Kurdu, İl Müdürü Aziz Sinan Alp ve gönüllü gençler kamp ateşini birlikte yaktılar. 


KONSERDE GÖNÜLLERİNCE COŞTULAR 
Ateşin yakılmasından sonra mahalli sanatçı Çağatay Olgun, birbirinden sevilen türkülerini gençler için seslendirdi. Yaklaşık 400 gencin katıldığı etkinlikte gençler doyasıya eğlendiler. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte gençler, kendilerine bu imkanı sunan herkese sonsuz teşekkür ettiler.  Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Gençlik Bayramının bu yıl coşkulu bir şekilde kutlandığı ve tüm etkinliklere gençlerimizin coşkulu bir şekilde katıldığını söyledi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Bu meşale ilelebet sönmeyecek 

İlginizi Çekebilir

Akşener, partilileriyle buluştu 

İlginizi Çekebilir

Dinek Dağı’nda gençlik ateşi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

14625

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER