Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansta Kırıkkaleli aile ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vefa Sosyal Destek Grubunun yardımda bulunduğu Elazığ, Kırıkkale, Edirne ve Şırnak'taki vatandaşlarla video konferans yöntemiyle konuştu. Kırıkkale’de Öncü Ailesi ile video konferansta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ail

  • 3. Sayfa
  • 01 Mayıs 2020
  • 00:46
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansta Kırıkkaleli aile ile görüştü

"Vefa sürekli hızır gibi evimizdedir"
Erdoğan, Kırıkkale'de yaşayan Abdullah Öncü ile yaptığı görüşmeye başlarken "Selamunaleyküm" diyerek aileyi selamladı. Öncü, "Aleykümselam Sayın Cumhurbaşkanım. Allah'ın selamı da senin üzerine olsun." dedi. Erdoğan'ın "Raziye hanım da yanında değil mi?" diye sorması üzerine Öncü, "Evet, o da benim yanımda." yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, halini hatırını sorduğu Raziye Öncü'nün "İyiyim Başkanım." yanıtını vermesi üzerine "Allah iyilikler versin. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun." dedi.

Öncü de "Allah razı olsun. Allah seni başımızdan eksin etmesin. Seni Rabbim korusun. Çok güzel bize bakıyorlar." karşılığını verdi. Erdoğan'ın "Vefa Sosyal Destek Grubu geliyor mu?" sorusu üzerine Abdullah Öncü, şunları söyledi:

"Hem de hızır gibi bize yetişiyorlar. İlaçlarımızı getiriyor. Maaşlarımızı çekiyorlar bankadan. Evde bize bakıyorlar. Maske, kolonya getiriyorlar. Sürekli bize yardım ediyorlar. Sen yasağı koydun, biz de uyduk. Adaletinize kurban olalım yani biz de adaletinize sığındık. Her şeyimizi getiriyorsunuz. Allah razı olsun. Vefa sürekli hızır gibi evimizdedir. Daha çağırmadan hemen hazırdır. Pazar alışverişimizi yapıyorlar. Bundan iyisi can sağlığı. Rabbim seni başımızdan eksin etmesin." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sözlere karşılık, "Biz de size kurban olalım." dedi. Raziye Öncü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Kırıkkale'yi ziyaret ettiği zaman kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Erdoğan, Abdullah Öncü'nün "Sen dünyaya diz çöktürdün, dünya utandı senden. Herkese yardım ettin." sözlerine, "Evelallah." karşılığını verdi. Aile ile bir süre sohbet eden Erdoğan, ailenin durumunu sorduktan sonra yayın sona erdi.

 

İHA - AA

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

44136