Çocuk eğitim parkı bitmek üzere

Çocuk eğitim parkı bitmek üzere

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer "Trafik, AFAD, itfaiye ve ilk yardım alanlarında çocukların eğlenerek teorik ve uygulamalı eğitim alacağı; kapsam olarak ilk ve en büyük mini şehir olan 'Trafik Çocuk Parkı'nda incelemelerde bulundu.

  • Kategori :
  • 24 Nisan 2019 Çarşamba
  • 11:32

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer "Trafik, AFAD, itfaiye ve ilk yardım alanlarında çocukların eğlenerek teorik ve uygulamalı eğitim alacağı; kapsam olarak ilk ve en büyük mini şehir olan 'Trafik Çocuk Parkı'nda incelemelerde bulundu. Bitmek üzere olan çocuk parkı, çocukların trafik kurallarını öğrenmesinde büyük rol oynayacak.

 

Türkiye’nin alanında en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkuru ve Çocuk Eğitim Mini Şehri’nin çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içerisinde bitirileceğini söyleyen Vali Yunus Sezer, sadece trafik eğitiminin değil, hastane, AFAD gibi kurumların da eğitim vereceğini ifade etti. Projenin tamamen çocuklara hitap edeceğini dile getiren Sezer, şunları kaydetti: "İtfaiye, hastane, otobüs durakları, üst geçitler ve tüm trafik işaretlerinin olduğu minik bir şehir kuracağız.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.