Cezaevinden çıkan kadın işte böyle sevindi

Cezaevinden çıkan kadın işte böyle sevindi

İnfaz Yasası’nın TBMM’de onaylanmasının ardından cezaevlerinde tahliyeler başladı. Tahliye edilen bir kadının özgürlüğüne kavuşunca kollarını açarak sevinmesi dikkat çekti.

  • Kategori : Gündem
  • 15 Nisan 2020 Çarşamba
  • 16:58

KOLLARINI AÇARAK SEVİNDİ
İnfaz düzenlemesine ilişkin kanun yürürlüğe girmesiyle Bakırköy Kadın Tutukevi'nden kalan mahkumların tahliye işlemleri başladı. Otobüslerle E-5 kenarına gelen mahkumların eldiven ve maske taktıkları görülürken, yakınları ile hasret giderdi. Kadın mahkumlardan birinin özgürlüğe kavuşunca kollarını açıp sevinmesi ise dikkat çekti.

YAKINLARIYLA HASRET GİDERDİLER
AK  Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmasının ardından bugün birçok ilde bulunan cezaevlerinde tahliye işlemleri başladı. Bu kapsamda Bakırköy Kadın Tutukevi'nde kalan mahkumlar tahliye edilmeye başlandı. Otobüslerle E-5 kenarına gelen kadın mahkumların maske ve eldiven taktığı görüldü. Mahkumlar E-5 Kenarında bekleyen yakınları ile hasret giderdi.

"ÇOCUKLARIMI GÖRECEĞİM, İNŞALLAH İYİLERDİR"
Dışarı çıktığı için mutlu olduğunu söyleyen bir kadın mahkum, "Koğuşlarımız ilaçlanıyor. Temizlik malzemeleri dağıtılıyor. Sıkı önlem var. Dışarı çıktığım için mutluyum. Çocuklarımı göreceğim inşallah iyilerdir" dedi.

Kaynak-Haberler
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.