Bizler ürettikçe Kırıkkale kazanacak

Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman ve yönetim kurulu, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Kırıkkale’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi.

  • Güncel Haberler
  • 25 Temmuz 2022
  • 17:26
Bizler ürettikçe Kırıkkale kazanacak

DUMAN, “HER ŞEYİN EN İYİSİNİ KIRIKKALE’DE YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ”
SİNERJİ’NİN PROJELERİNİ ANLATTI
“24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü” nedeniyle basın mensupları ve Sinerji
arasında gerçekleşen tanışma yemeği gerçekleştirildi.  Organizasyona ev sahipliği yapan Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, basın emekçilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Sinerji olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Duman, Sinerji’nin faaliyet alanları, projeleri ve yatırımlarının yanı sıra Savunma Sanayii’nin Türkiye’de ve Kırıkkale’de ki durumu ele aldı. Silaha adını veren şehir olarak adlandırılan Kırıkkale’nin pazardaki durumunu anlatan Duman, Ciro bazında baktığımız zaman Türkiye Genelinde 2021 yılında 10 Milyar Dolar Ciro’ya ulaşıldığını ancak Kırıkkale’nin bunun sadece yüzde 0,13’lük bir dilime katkı sağlayarak 13 Milyon dolar ciro yaptığını dile getirdi.

EYDEP SERTİFİKALARINA SAHİBİZ
Aynı zamanda AR-GE harcamalarında Türkiye genelinde 1,5 Milyar dolara ulaşılırken maalesef Kırıkkale bu pastanın yalnızca binde 3 kadarlık bir kısmında yer alıyor diye ekledi. Yakın zamanda Savunma Sanayi Başkanlığının yapmış olduğu ve bu alanda vakıf şirketleriyle çalışabilmenin anahtarı olan EYDEP Sertifikası aldıklarını söyleyen Duman, Türkiye genelinde 461 şirketin bu sertifikaya sahip olduğunu ve bunların sadece 2 tanesinin Kırıkkale’de yer aldığının altını çizdi. Yine Sinerji’nin sahip olduğu ve Milli Savunma Bakanlığının denetimleri sonucunda verilen askeri standartlarda ürün üretilebilmesinin anahtarı olan Üretim İzin Belgelerinin Türkiye’de toplam 202 firmada olduğu ve bunların sadece 6 tanesinin Kırıkkale’de yer aldığını belirtti.

YATIRIMLAR İÇİN ÖN AYAK OLMASI GEREKLİ
Savunma Sanayiinin kalbi olarak bildiğimiz Kırıkkale aslında bu veriler ışığında toplam payda tırnak ucu kadar yere sahip değil diyen Duman, “Kırıkkale’de refahın artması için üretim gerekli üretim için ise siyasilerin bürokratların Kırıkkale’ye sahip çıkması, yatırımlar için ön ayak olması gerekli. Kırıkkale’nin en iyi üretebileceği şey ise silah. Bu Kırıkkale’nin kodlarında var. Ama burada politika belirlerken hedeflerimiz heykel yapmak değil üretim sahası açmak, mevcut sahaların sorunlarını gidermek, nitelikli iş gücü yetiştirmek olmalıdır. Yoksa Kırıkkale silaha adını veren şehir değil hiç bir şey yapmayan şehir olacaktır” dedi.

MÜCADELEMİZ KIRIKKALE İÇİN
Önümüzde ki dönemde atacağı adımlardan bahseden Duman, “Kırıkkale Silaha bir kez daha adını verecek. Bunu ise Sinerji sağlayacak. Hatta yalnızca Kırıkkale değil tüm ilçelerimiz silaha adını verecek. Kırıkkale’de kazanıp Kırıkkale’ye kazandırmak isteyen Sinerji, aylık onlarca kalemde sadece Kırıkkale içinde aylık 1,5 Milyon TL’ye yakın bir harcama yapıyor. Bu rakam elbette daha çok olabilir, bizler ürettikçe Kırıkkale halkına da kazandıracağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Her şeyin en iyisini Kırıkkale’de yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Asgari Ücreti fabrikamızda biliyorsunuz 6000 TL yaptık. Keşke başka firmalar da daha çok üretim yapıp bu uygulamayı getirse. Düşünebiliyor musunuz Kırıkkale’nin refah düzeyi nasıl artar. İnşallah bu anlattıklarım çok uzakta değil” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

40560

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER