Belediye serası, ekonomik tasarruf sağlıyor

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehirdeki yeşil alan ve parkları süslemek için belediye bünyesinde oluşturulan sera alanında incelemelerde bulundu. Başkan Saygılı; “Seramız ile şehrimizi mevsime uygun çiçeklerle süslerken, ekonomik olarak da belediyemize büyük tasarruf sağlıyoruz” dedi.

  • Güncel Haberler
  • 20 Nisan 2022
  • 15:49
Belediye serası, ekonomik tasarruf sağlıyor

YAZA HAZIRLANIYOR
Tasarruf konusuna verdiği önemle dikkat çeken Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehirde ki yeşil alan ve parkları rengârenk çiçekleri süslemek için Belediyenin kendi serasına büyük önem veriyor. Kırıkkale’deki yeşil alan ve parkları süslemek için kullandığı çiçek ve bitkilerin üretimini kendi sera alanında gerçekleştiren Kırıkkale Belediyesi şehri yaza hazırlıyor. Belediye’nin özel sera alanında incelemelerde bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çalışmalar hakkında birim müdüründen bilgiler aldı.

ÜRETİMİ ARTIRMA TALİMATI
Birçok rengârenk çiçekler ve süs bitkilerini özel sera alanında yetiştirerek, şehri çiçek bahçesine dönüştürmeyi hedefleyen doğa ve çevre dostu Başkan Saygılı, bugüne kadar binlerce mevsimlik süs bitkisini toprakla buluşturduklarının belirterek, her mevsimde Kırıkkale’nin güzelliklerine güzellik kattıklarını belirtti. Bu yıl özellikle şehir giriş ve çıkışlarında yapılan düzenlemeler ile parkların sayılarının artırıldığını belirten Saygılı, bunun için serada üretimi artırma talimatı verdiklerini ifade etti.

SERAMIZ SAYESİNDE TASARRUF SAĞLIYORUZ
Özverili çalışmalarından dolayı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerini ileten Başkan Saygılı “Şehri baştan aşağı mevsimine uygun çiçeklerle süslemelerinin yanı sıra ekonomik olarak da Seramız sayesinde belediyemiz büyük tasarruf sağlamakta. Seramızda şehrimizin çiçek ve süs bitkisi ihtiyacını kendimiz üretiyoruz. Kırıkkale Belediyesi olarak bir yandan şehrimizi güzelleştirirken diğer yandan ekonomik tasarruf sağladık. Göreve geldiğimizden bu tarafa binlerce mevsimlik çiçeğimizi ve fidanımızı toprakla buluşturduk. Ekiplerimiz yürüttüğü titiz ve örnek çalışmalarla, her mevsimde şehrimizin güzelliğine güzellik katıyoruz, yeşil alanları daha zengin hale getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

 

İlginizi Çekebilir

Millet Bahçesi’nde sona doğru 

İlginizi Çekebilir

Meydanda vatandaşlarla iftar 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi sporcuları madalyaları topladı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

18391

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER