Baloğlu, “yüz yüze eğitim ülkemize hayırlı olsun”

Baloğlu, “yüz yüze eğitim ülkemize hayırlı olsun”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, ilkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıflar ile 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlamasıyla ilgili bir mesaj yayımladı.

  • Kategori : Eğitim
  • 12 Ekim 2020 Pazartesi
  • 10:29

“GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”
MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 12 Ekim Pazartesi günü ikinci etabına geçilen yüz yüze eğitim nedeniyle bir mesaj yayımladı. Eğitim-öğretim yılının ülkemiz için hayırlı olmasını dileyen Baloğlu, “Güzel günlerin bizleri beklediğini biliyoruz.” dedi.

“DEVLETİMİZİN BAŞLICA GÖREVLERİNDENDİR”
Sağlıklı nesiller yetiştirmek devletimizin başlıca görevlerindendir diyen Baloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid–19 salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı günlerde eğitim - öğretime ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bu karar, salgın tedbirleri açısından yerinde bir karardı. Nitekim sağlıklı nesiller yetiştirmek ebeveynlerin görevi olduğu kadar devletimizin de başlıca görevlerindendir.”

“ÖĞRENCİLERİMİZ YUVASINA KAVUŞMANIN HEYECANINI YAŞAMAKTADIR”
“Eğitim - öğretime ara verildiği süreçte EBA TV ve canlı ders platformları ile uzaktan eğitim süreci başlamıştı. Ders içeriklerinin hazırlanması ve öğrencilere kısa sürede hizmete sunulması konusunda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri daha önce eğitim - öğretime kısmi olarak başlamışlardı. 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren de İlkokul 2, 3, 4. sınıf öğrencileri ile 8 ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacaklardır. Eğitim yuvalarına büyük bir özlem duyan öğrencilerimiz bu yuvaya kavuşmanın heyecanı yaşamaktadır. Öğrencileri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz ise çocuklarına kavuşmanın mutluluğu içindedirler. Sevgili öğrenciler, saygıdeğer öğretmenlerimiz bu heyecanınıza ve mutluluğunuza bizlerde ortağız.
Kısmi olarak yüz yüze başlayacak olan 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılının tüm ülkemize hayırlı olmasını dileriz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, okul idarecilerimizin öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun.”

"ÖNCE KENDİNE, SONRA AİLESİNE, SONRA DA ÜLKESİNE”
“Salgından korunmanın en önemli faktörleri; maske takmak, sosyal mesafeyi korumak ve kişisel hijyene dikkat etmektir. Yüz yüze eğitimin başladığı bu günlerde kendimiz, sevdiklerimiz ve çevremiz için kurallara uyalım. Nitekim güzel günlerin bizleri beklediğini biliyoruz. Bulunduğumuz coğrafya ve yaşanan gelişmeler karşısında eğitim ve öğretimin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan beklentimiz fazladır. Önce kendisine, sonra ailesine ve daha sonra da ülkesine faydalı bireyler yetiştirmek zorunluluğundayız. Bu zorunluluk milletçe güven içerisinde yaşamamızın sigortasıdır.  İyi yetiştirilmiş ve geleceğe emin adımlarla yürüyen nesiller, bilim ve teknolojide ülkemizi daha da üst seviyelere taşıyacaklardır. Milletçe bu zor günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Yeter ki kurallara uyalım ve sabırlı olmaya özen gösterelim. Gelecek Türk milletinin evlatlarına, evlatlarımız ise saygıdeğer öğretmenlerimize emanettir. Saygılarımla, Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.