Baloğlu; “Gazi Mustafa Kemal, milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır”

Baloğlu; “Gazi Mustafa Kemal, milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır”

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma  günü nedeniyle  bir mesaj yayımladı. Baloğlu yayımladığı mesajda; “Yüce Türk milleti hiçbir zaman atasını unutmamıştır” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 09 Kasım 2021 Salı
  • 16:03

“SEVGİ, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ”
Erdal Baloğlu 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Baloğlu yayımladığı mesajda; “ Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Komutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Atatürk; bir milletin topyekûn istiklal mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve ferasetiyle milletine liderlik eden büyük bir komutan ve aynı zamanda büyük bir devlet adamıdır. O, bağımsızlığımız yolunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak, kurduğu Cumhuriyetle birlikte ülkesinin ve milletinin her alanda ilerlemesi için yılmadan çaba göstermiştir. Onun önderliğinde Anadolu topraklarından yükselen bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, yaşamına sığdırdığı büyük başarılar tüm dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletine olan aşkı, sevgisi ve güveni tarif edilemez olan Gazi Mustafa Kemal, milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır.” dedi
 
“YÜCE TÜRK MİLLETİ HİÇBİR ZAMAN ATASINI UNUTMAMIŞTIR”
Baloğlu yayımladığı mesajın devamında; “Yüce Türk Milleti hiçbir zaman Ata'sını, Onun ilkelerini ve aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır. 10 Kasımlar Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür. Bugün onu en güzel anlamanın yolu, veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet bıraktığı devletimizi gelecek nesillerimize aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bırakmaktır. Bunun için de, ülkemizin bilimden teknolojiye, eğitimden sağlığa, tarımdan savunma sanayisine kadar her alanda daha fazla gelişmesi için, milletimizin huzur ve güven içinde daha müreffeh bir yaşam sürmesi için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ediyorum. ” ifadelerine yer verdi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.