Bakanlıktan KOBİ’lere 200 bin TL’ye kadar ‘Nefes Kredisi’ desteği 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı çeken KOBİ’lere ‘2021 Nefes Kredisi’ desteği verileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, yıllık cirosu 1 milyon TL’yi geçmeyen KOBİ’lerin 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon arasında olan

  • 3. Sayfa
  • 26 Mayıs 2021
  • 12:02
Bakanlıktan KOBİ’lere 200 bin TL’ye kadar ‘Nefes Kredisi’ desteği 

6 AY GERİ ÖDEMESİZ
10 bankanın katılımı ve TOBB ile KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibariyle, koronavirüsten etkilenen KOBİ’lere Nefes Kredisi desteği sunulacak. 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanacak olan kredinin geri ödemeleri 12 eşit taksite bölünecek. Hazine destekli KGF kefaletinin sağlanacağı kredide, yıllık faiz oranı yüzde 17,5 olacak. KOBİ’lerin alacağı kredi miktarı ise işletmenin gelirine bağlı olarak değişecek. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1 ila 10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL krediden faydalanabilecek. 

KATILIMCI BANKALAR
Hazine tarafından desteklenen 2021 Nefes Kredisi uygulamasına katılımcı bankalar şöyle; Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

59313

Yanan dorseyi tırdan ayırdı, yoluna devam etti!

EVKUR’a kızan müşteri, cihazı parçaladı!

Yüksek İhtisas Hastanesi mesai dışı hasta kabulüne başlıyor 

Kırıkkale ihracatında tarihi rekor 

Elindeki cam şişeyle kliniğe saldırdı

Kutluca: “Psikolojik Danışmanlar Günü kutlu olsun”

SIRADAKİ HABERLER