Araç kiralamak istedi, 5 bin 369 lira 78 kuruş dolandırıldı

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde ikamet eden Sadettin Cançatal, bir web sitesinden araç kiralamak isterken dolandırıldı. Araç kiralama firmasına 5 bin 369 lira 78 kuruş para yollayan Cançatal, daha sonra firma tarafından engellendi.

  • 3. Sayfa
  • 20 Temmuz 2022
  • 10:07

ARAÇ KİRALAMAK İSTERKEN DOLANDIRILDI
İddiaya göre, Kırıkkale’de ikamet eden Sadettin Cançatal, ‘Avis Araç Kiralama’ isimli internet sitesi üzerinden araç kiralamak istedi. Cançatal, 17 Haziran 2022 tarihinde, saat 12.30 sıralarında söz konusu firma ile iletişime geçerek, ilanlar arasında bulunan Ford marka bir araç kiralamak istediğini belirtti. Sitede bulunan Whatsapp destek hattı numarası ile iletişime geçen Cançatal, kendisini önce Hazal, daha sonra Dilek olarak tanıtan bir kadın ile irtibat kurdu. Söz konusu kadın veya kadınlar, daha sonra sitelerinde Kabis Sistemi olduğunu belirterek Cançatal’dan kimlik bilgisi istedi. Sitenin güvenilir olduğunu düşünen Cançatal ise kendisine Whatsapp üzerinden ehliyet ve kimliğinin fotoğrafı ile birlikte, kendisine verilen İban numarasına, B.Ö. adına, 5 bin 369 lira 78 kuruş para gönderdi.

PARAYI GÖNDERDİKTEN SONRA ENGELLENDİ
Sadettin Cançatal, para ve kimlik bilgilerini göndermesinin ardından, iletişime geçtiği telefon numaralarınca engellendi. Şahıslara ve firmaya bir süre ulaşmaya çalışan Cançatal, dolandırıldığını anlaması üzerine, polis merkezine giderek, firma ve şahıslardan şikayetçi oldu.

 


İlginizi Çekebilir

Düğünde silah atanlara ceza!

İlginizi Çekebilir

Yola çıkacak sürücülere dikkat!

İlginizi Çekebilir

'FETÖ soruşturmasında adınız geçti' deyip 510 bin lira dolandırdı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66942

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

Kırıkkale'de gece yarısı gaz kokusu paniği 

Alkollü sürücü trafikte dehşet saçtı

SIRADAKİ HABERLER