Araç kiralamak istedi, 5 bin 369 lira 78 kuruş dolandırıldı

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde ikamet eden Sadettin Cançatal, bir web sitesinden araç kiralamak isterken dolandırıldı. Araç kiralama firmasına 5 bin 369 lira 78 kuruş para yollayan Cançatal, daha sonra firma tarafından engellendi.

  • 3. Sayfa
  • 20 Temmuz 2022
  • 10:07

ARAÇ KİRALAMAK İSTERKEN DOLANDIRILDI
İddiaya göre, Kırıkkale’de ikamet eden Sadettin Cançatal, ‘Avis Araç Kiralama’ isimli internet sitesi üzerinden araç kiralamak istedi. Cançatal, 17 Haziran 2022 tarihinde, saat 12.30 sıralarında söz konusu firma ile iletişime geçerek, ilanlar arasında bulunan Ford marka bir araç kiralamak istediğini belirtti. Sitede bulunan Whatsapp destek hattı numarası ile iletişime geçen Cançatal, kendisini önce Hazal, daha sonra Dilek olarak tanıtan bir kadın ile irtibat kurdu. Söz konusu kadın veya kadınlar, daha sonra sitelerinde Kabis Sistemi olduğunu belirterek Cançatal’dan kimlik bilgisi istedi. Sitenin güvenilir olduğunu düşünen Cançatal ise kendisine Whatsapp üzerinden ehliyet ve kimliğinin fotoğrafı ile birlikte, kendisine verilen İban numarasına, B.Ö. adına, 5 bin 369 lira 78 kuruş para gönderdi.

PARAYI GÖNDERDİKTEN SONRA ENGELLENDİ
Sadettin Cançatal, para ve kimlik bilgilerini göndermesinin ardından, iletişime geçtiği telefon numaralarınca engellendi. Şahıslara ve firmaya bir süre ulaşmaya çalışan Cançatal, dolandırıldığını anlaması üzerine, polis merkezine giderek, firma ve şahıslardan şikayetçi oldu.

 

İlginizi Çekebilir

Televizyon hırsızları jandarma tarafından yakalandı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de aranan 14'ü hükümlü 23 kişi yakalandı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de düğünde çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

44899

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER