AK Parti İl Teşkilatı’ndan ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ etkinliği

Ak Parti Kırıkkale İl Teşkilatı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Burada konuşan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, “Koronavirüs salgını, açık ve yeşil alanların bir ihtiyaç olduğunu göstermiştir.” de

  • Gündem
  • 05 Haziran 2021
  • 16:18
AK Parti İl Teşkilatı’ndan ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ etkinliği

SEMBOLİK ÇÖP TOPLAMA İŞLEMİ
5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle 81 ilde çeşitli etkinlikler düzenlenirken Kırıkkale’de etkinliğin adresi Obaköy oldu. AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen etkinliğe, İl Başkanı Mustafa Kaplan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Merkez İlçe Başkanı Emrah Doğan, Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök, Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan ve teşkilat mensupları katıldı. Doğa kirliliğine ve çevre duyarlılığına dikkat çekmek için Obaköy yerleşkesi içerisinde sembolik çöp toplama işlemi gerçekleştiren AK Parti teşkilat mensupları çevre bilincine dikkat çekti. Etkinlikte Dünya Çevre Günü dolayısıyla birde basın açıklaması yapıldı. 

“DAHA GÜZEL GÜNLER YAKIN”
Bir yılı aşkın zamandır vatandaşların en önemli gündemlerinden biri olan, normal yaşantıyı büyük ölçüde etkileyen koronavirüs salgını sürecine dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, “Uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. Kademeli normalleşme dönemi olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” dedi. 

“ÇALIŞMALARIMIZI BİLİNÇLE SÜRDÜRÜYORUZ”
AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı adına basın açıklaması yapan İl Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Harun Oğuz, salgınla mücadele konusunda ülkemizin aldığı kapsamlı önlemler sayesinde, uzun zaman sonra ilk kısıtlamasız Cumartesi gününde 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle Obaköy’de bir araya geldiklerini ifade etti. Oğuz, açıklamasında devamla “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak; doğaya, çevreye ve bütün yaratılmışlara hürmet gösteren, onların haklarına saygı duyan, her canlının hukukunu koruyan bir anlayışı temsil ediyoruz. Milletimizin yüksek teveccühüyle ülkemize kesintisiz hizmet etme gururunu taşıyan AK Parti kadroları olarak ülkemizin son 19 yılına damgasını vuran çalışmalarımızı bu bilinçle ve büyük bir gayretle sürdürüyoruz”

“2023’TE DÜNYA BİRİNCİLİĞİ HEDEFLİYORUZ”
“Ortak geleceğimiz olan çevreye bakışımızı inanç ve medeniyet değerlerimizden aldığımız güçlü referanslar belirlemektedir. Şehirlerimizin merkezlerinde açık ve yeşil alanları herkes için erişilebilir kılan Millet Bahçeleri Projesi’ni hayata geçiren, tüm dünyanın gıptayla baktığı ve ilham aldığı Sıfır Atık Projesi’ni hızla gerçekleştiren, 2002’de 20,8 milyon hektar olan orman varlığımızı 22,7 milyon hektara ulaştıran ve ülkemizin dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri haline gelmesini sağlayan, temiz denizlerimizin göstergesi sayılan mavi bayraklı plaj sayısını 127’den 519’a ulaştıran ve 2023’te dünya birinciliği hedefleyen, çevre dostu ulaşımı teşvik eden, atık su arıtma tesislerini tüm yurtta yaygınlaştıran, korunan alanlarımızı 2 kat arttıran AK Parti’miz gerçek anlamda çevreci kimliğini, gerçekleştirdiği her çalışmasıyla ve geleceğe dair güçlü hedefleriyle ortaya koymuştur”

“ÇEVRECİLİK LAFLA OLMUYOR”
“AK Parti iktidarlarımız ile şehirlerimiz, 2002 öncesi dönemde görmediği hizmetlerle buluşmuş ve daha da güçlenmiştir. Özellikle çevrenin korunması ve tüm değerleriyle yaşatılması bağlamında, ülkemizin dört bir yanındaki sayısız hizmet, AK Parti’mizin bu husustaki kararlı duruşunun da en önemli göstergelerindendir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor; bunu yapan da biziz.” sözünün altını bugün buradan kalın çizgilerle bir kez daha çizmek istiyoruz. AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması ve siyasetini de eser üretme gayesi temelinde konumlandırmasıdır. Ülkemizin hangi köşesine, hangi şehrimize bakılırsa bakılsın işte bu büyük eserleri görmek mümkündür” 

“ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER”
“Gördüğünüz gibi çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Bugüne kadar ortaya koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştiren AK Parti’miz dün olduğu gibi bugün de sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla yoluna devam etmektedir. Bugün Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından farklı şehirlerimizde açılışı gerçekleştirilecek 11 Millet Bahçesi ve diğer yatırımlar, çevreye saygılı şehirler ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yeni eserler olarak milletimize kazandırılacaktır”.

81 İLDEN 1000 GENÇ KATILDI”
“Bugün dünyamız, çok ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır ve bizler, yarın daha geç olmadan bu gidişatı tersine çevirebilecek, yarınlarımız için bugünden inisiyatif alacak son nesiliz. Bu nedenle AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak “Cemre” ismini verdiğimiz çevre gönüllüleri hareketini 81 ilimizde 1000 gencin katılımıyla başlattık. Cemre nasıl havaya, suya ve toprağa düşerse işte çevre gönüllüleri hareketimiz de böyle içimize düştü. Bugünden sonra Cemreler tüm şehirlerimizde çalışmalarını sahada sürdürecek. İklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalması, kuraklık, aşırı hava olayları, kirlilik gibi küresel çevre sorunları karşısında Türkiye olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla adımlar atmaya devam ediyoruz”

“TÜM DÜNYANIN ORTAK ÇABASI GEREKİR”
“İklim değişikliği bir süredir mücadele ve uyum çalışmalarının ulusal çapta ve uluslararası platformda ele alındığı en önemli gündem maddelerindendir. Sn. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemizin küresel meselelerdeki liderliği ve öncü rolü çok önemli olmakla birlikte biliyoruz ki bu mücadele için tüm dünyanın, şehirlerimizin ve her bir vatandaşımızın ortak çabası gereklidir” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92481

Yanan dorseyi tırdan ayırdı, yoluna devam etti!

EVKUR’a kızan müşteri, cihazı parçaladı!

Yüksek İhtisas Hastanesi mesai dışı hasta kabulüne başlıyor 

Kırıkkale ihracatında tarihi rekor 

Elindeki cam şişeyle kliniğe saldırdı

Kutluca: “Psikolojik Danışmanlar Günü kutlu olsun”

SIRADAKİ HABERLER