6 ayda 2 bin 948 kişiye istihdam

6 ayda 2 bin 948 kişiye istihdam

2019 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Kırıkkale Valisi Yunus Sezer başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 19 Temmuz 2019 Cuma
  • 18:10

2019 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Kırıkkale Valisi Yunus Sezer başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

254 İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

Toplantıda kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, ilk altı ayda 2 bin 948 kişinin işe yerleştirildiğini,13 mesleki eğitim kursu ve 8 istihdam garantili mesleki eğitim kursu olmak üzere düzenlenen toplam 21 mesleki eğitim kursuna 377 kursiyerin katıldığını, ayrıca düzenlenen 254 işbaşı eğitim programına 538 kişinin katıldığını ve programa katılan 457 kişinin istihdam edildiğini aktardı.

İŞVERENLERİN TALEPLERİ ALINDI

Kırıkkale İl İstihdam Kurulunun 2019 Yılı Nisan Ayı toplantısında alınan karar gereği, kamu kurum ve kuruluşları tarafından işverenlere yönelik olarak sunulan teşvik ve kurum hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi, işverenlerin bu kapsamdaki beklentisinin tespit edilerek karşılanması amacıyla Sayın Valimizin himayelerinde yapılan işyeri ziyaretleri hakkında da bilgiler veren Tekin, “ İl İstihdam Kurulunda alınan karar gereği toplamda 173 işyerini ziyaret ettik. Ziyaretlerde kurumlarca işverenlere yönelik faaliyetler ve teşvikler hakkında bilgilendirme yapıldı ve işverenlerin talepleri alındı. Ayrıca işverenler bu uygulamadan duydukları memnuniyeti bildirdiler. ” dedi.

ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARILDI

Ziyarete ilişkin sonuç raporlarının ayrıntılı olarak sunulduğu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi. Valilik Makam Toplantı Salonunda Vali Yunus Sezer başkanlığındaki toplantıya, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Osman Akbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, Kırıkkale TSO Başkanı Ahmet Varlı ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı.

6 AYDA 2984 KİŞİYE İSTİHDAM.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.