4 bin 867 aileye okul eğitimi 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" sayesinde ailelerin daha da güçlendirildiğini belirterek, kentteki 4 bin 867 aileye eğitim verdiklerini söyledi.

  • Eğitim
  • 11 Mayıs 2023
  • 14:34
4 bin 867 aileye okul eğitimi 

DAHA DONANIMLI OLDULAR 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ailelerin çok yönlü desteklenmesi amacıyla yaygınlaştırılan Aile Okulu projesi, sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardım gibi konularda yurt genelinde yaklaşık 1 milyon 672 bin aileye ulaşıldı. Aileler almış oldukları çeşitli eğitimler sayesinde daha donanımlı hale getirildi.  Bu kapsamda Kırıkkale kent genelinde nisan ayı itibariyle 293 kursta 4 bin 867 ailenin eğitim alması sağlandı.

BİLİNÇLİ HALE GELDİLER 
Millî Eğitim Müdürü Telefoncu, yaptığı açıklamada aile eğitimine büyük önem verdiklerini belirterek, "Aile toplumun temeli. Bu nedenle anne babaların daha bilinçli olmasını arzu ediyoruz. Bizler ebeveyn olarak çocuklara karşı yaklaşımımızda dikkatli olma sorumluluğumuz var. Ailelerimizi bireysel olarak çeşitli konularda bilinçli hale getirebilme çabası içerisindeyiz." dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94314

Toplu taşımada büyük kolaylık

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

SIRADAKİ HABERLER