3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) müsabakaları başlıyor. Kırıkkale’de 7 yıldan sonra bir ilk Pazar günü gerçekleşecek. Güleç ABC Spor Kulübü ile Konya Atayurt Spor Kulübü karşı karşıya gelecek.   

  • Spor
  • 30 Mart 2023
  • 16:51
3. Lig Basketbol maçları başlıyor

İLK MAÇ PAZAR GÜNÜ
Düzenlenen müsabakalarda 3’te 3 galibiyet sağlayarak şampiyon olan Güleç ABC Spor Kulübü Basketbol Takımı 3. Lig maç serisine başlıyor. Karşılaşma 2 Nisan Pazar günü saat 15.00’te 17 Ağustos Spor Salonunda gerçekleşecek. ABC Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Harun Güleç yaptığı açıklamada ABC Spor Kulübü Basketbol Takımı olarak basketbol liginde ilk defa böyle bir başarı elde ettiklerini belirtti. Güleç, yedi yıldan sonra Kırıkkale’mizi yeniden ABC Basketbol takımı ile 3. ligde temsil edeceklerini ve ilimiz adına bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

TÜM KIRIKKALE’Yİ BEKLİYORUZ
Güleç açıklamasının devamında “Bizler için beklenen gün geldi. Güzel galibiyetler alarak Kırıkkale’yi 3. lige yükseldik. Kırıkkale’yi 3. ligde temsil ediyoruz. Şimdi birlik ve beraberlik olma zamanı, şehrin basketbol takımına sahip çıkma zamanı geldi. 2 Nisan Pazar günü 17 Ağustos Spor Salonunda bütün basketbol severleri, bütün Kırıkkale halkını bekliyoruz. 15.00’te başlayacak müsabakada şehrin takımını yalnız bırakmasınlar diliyorum” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

13858

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER