20 FETÖ sanığı hakim karşısına çıktı 

Kırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında haklarında dava açılan eski Kırıkkale Üniversitesi akademik ve idari personeli 20 sanığın yargılanmasına devam edildi.

  • 3. Sayfa
  • 13 Mayıs 2022
  • 15:50
20 FETÖ sanığı hakim karşısına çıktı 

TUTUKSUZ YARGILANAN SANIKLAR
Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuksuz yargılanan sanıklar İ.T, M.I, T.B, M.K, E.A, A.Ç, E.B, R.O, A.K, D.E, M.Ü. ve E.Y. ile avukatları hazır bulundu. A.B. ve avukatı ise İzmir'den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Sanıklardan Z.K, T.T, P.A, M.B, A.U, S.Y.A. ve E.A. ise duruşmaya gelmedi.


TALİMATLA PARA YATIRMADIĞINI ÖNÜ SÜRDÜ
Duruşmaya katılan sanık ve avukatları, Cumhuriyet savcısının esas hakkında mütalaasına ilişkin savunma yaptı. Sanıklardan A.B, terör örgütü üyeliği kapsamına girecek bir kusurunun olmadığını iddia ederek Bank Asya hesabını burs için açtırdığını ve talimatla para yatırmadığını önü sürdü. D.E. ise hiç kimseyi bir cemaatin, tarikatın veya terör örgütünün toplantısına davet etmediğini, kendisinin de gitmediğini ileri sürerek beraatini talep etti.


DURUŞMAYI 18 MAYIS'A ERTELEDİ
M.B. de Cumhurbaşkanına hakaret etmediğini ve kimseye "HDP'ye oy" diye telkinde bulunmadığını savunarak bu iddiaların iftira olduğunu belirtti. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi. Avukatlarının savunmasının ardından mahkeme heyeti, duruşmayı 18 Mayıs'a erteledi.


Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Uçamayan doğan tedaviye alındı

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı'dan Ramazan mesajı

İlginizi Çekebilir

Aranan 17'si hükümlü 25 kişi yakalandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

51088

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER