168 öğrenci İstanbul’a uğurlandı

168 öğrenci İstanbul’a uğurlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadolu’yuz Projesi” kapsamında 168 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanından otobüslerle İstanbul’a uğurlandı.

  • Kategori :
  • 12 Nisan 2019 Cuma
  • 15:27

Çocuklarını uğurlamaya gelen ailelerin ve geziye çıkacak çocukların mutluluk ve heyecanına ortak olan Vali Sezer, “Çocuklarımızı yeni dostluklar edinmeleri, ülkemizin tarihi güzelliklerini görmeleri, orada ailelerimizle, yeni arkadaşlarımızla tanışmaları için gönderiyoruz. 4 bin 500 öğrencimizi kademeleri olarak illerimize göndereceğiz. Çocuklarımızın ufukları ve vizyonları açılacak, bilgi birikimleri farklı olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Proje kapsamında 84 öğrencinin daha 4 rehber eşliğinde şüheda diyarı Çanakkale’ye uğurlanacağını belirten Vali Sezer, şunları kaydetti: “Bunu sadece bir gezi olarak düşünmeyin. Rehber arkadaşlarımız giderken bizim milli ve manevi değerlerimizi, kültürel değerlerimizi çocuklarımıza anlatacaklar.  İllerde Valilerimizin koordinesinde çocuklarımız misafir edilecek, gezdirilecek ve ülkemizin değerlerini kendilerine sunacaklar. Bu proje Kırıkkale’ye değer, Kırıkkale’ye yakışır, çocuklarımıza değer bir mutluluk projesi.” Kırıkkale Valiliği koordinesinde yürütülen proje kapsamında kademeler halinde Kırıkkale’den gönderilecek 4 bin 500 öğrencinin, İstanbul, Çanakkale, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerini ziyaret etmesi sağlanıyor.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.