Duman, İYİ Parti'den aday adaylığını açıkladı

Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, İYİ Parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

SAĞANAK YAĞIŞ ALTINDA YALNIZ BIRAKMADILAR 
14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimi kapsamında İYİ Parti’de hareketli günler yaşanıyor. Sinerji Silah ve Mühimmat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, İYİ Parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. İl başkanlığı binası önünde kendini bekleyen yüzlerce kişiye sağanak yağış altında seslenen Duman, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Duman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Cesurlar hareketini oluşturan kıymetli teşkilat mensupları ve girmiş olduğumuz bu yolda beni yalnız bırakmayan yol arkadaşlarım, kırmayıp bizimle buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ederim.”

ADIMIZI SONRADAN GELENLERE ÇIKARDILAR 
“Bugün malumunuz 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma günü. Bu vesile ile bu topraklar uğruna canını veren şehitlerimize ayrım yapmadan Allah’tan rahmet diliyorum. Kırıkkale şehitler diyarı olan bir memleket. Bugün bizler için daha bir anlamlı hale geliyor. Şehitlerimize ve gazilerimize olan duygularımız hiç şüphe yok ki minnettarlığın ötesinde. Allah onlardan razı olsun. Biliyorsunuz bizler bu cesur ve iyi harekete geç geldik. Geç gelirken her cenahtan eleştirilere maruz kaldık. Eleştirilerden de ziyade adımızı sonradan gelenlere çıkardılar. Evet, biz geç kaldık. Sizler gibi nezih bir teşkilatın içerisinde yer almaya geç kaldık.”

BU YOLDAN GERİ ÇEVİRMEYE ÇALIŞTILAR
“Genel başkanımızın izinde bu güzide gençler ile birlikte çalışmaya geç kaldık. Geç kalsak da sonradan gelsek de sizlerin emeklerinizi hiçe saymadan aradaki farkı kapatmak için sizlerden daha fazla çalışmayı şiar edindik. Öyle ki bu süreçte karşılaştığımız zorluklar herkesin başa çıkabileceği veya sineye çekebileceği türden değildi. İftirayla, yalanla, türlü türlü hakaretle ve 275 çalışanı olan firmamız üzerinden her anlamda baskı ve tehdit ile bizi sindirmeye ve hak gördüğümüz bu yoldan geri çevirmeye çalıştılar. Ancak duruşumuz ve dirayetimizle yaptıkları bu kara kampanya amacına ulaşamamış, aksine kendilerine misliyle geri dönmüştür. Bunun en büyük kanıtı da Kırıkkale’mizin seçim gecesi vereceği cevap olacaktır.”

İFTİRA, YALAN VE ALÇAKLIK SİYASETİ İZLİYOR
“Teşkilat olmak birlik olmaktır. Teşkilatçılık ise davayı, hedefi içselleştirmek her şeyden önemli saymaktır. Teşkilat mensubu olmak ve teşkilatçı olmak arasında ki fark da buradan gelir. Teşkilatçılık bir kişilik özelliğidir. Ancak teşkilatçı olamayan teşkilat mensubu dahi olmayı hak etmeyen bazı kimseler maalesef yanlış bir yola sürüklenip iftira, yalan ve alçaklık siyaseti izliyor. Kendi menfaatleri uğruna, Kırıkkale’de belli bir kesimi temsil eden, vatandaşlarımızın yüksek teveccühlerine mazhar olmuş olan bizleri hadsizce ve alçakça karalamak için türlü iftiralar atıyorlar. Biz bunlara hiç bir zaman cevap vermedik. Cevap verdikçe değersiz olan şahsiyetlerini değerli hissedeceklerini bildiğimiz için cevap vermedik. Onlara vereceğimiz cevapta ağzımızdan çıkan her bir harfin israf olacağını bildiğimiz için cevap vermedik.” 

BİZE KARŞI DEZENFORMASYON YÜRÜTTÜLER 
“Ama son kertede atılan iftira benden ziyade temsil ettiğim ve teveccühlerini kazandığım dostlarımı çok derinden üzdü. Bu üzüntüyü yaşayan dostlarımdan hiçbir şey daha değerli değil. sonuç itibariyle bize karşı yürütülen bu dezenformasyon karşılıksız kalacak ve iftira sahiplerinin gerçek yüzünü ortaya çıkaracaktır. Bu yol cesurların yolu. bu yol kendini adamışların, tehdide şantaja pabuç bırakmayacakların, memleket için gözünü karartanların yolu. Bu yolda siz kıymetli Kırıkkaleli hemşehrilerimle yürümekten büyük onur duyduğumu da söylemeden geçemeyeceğim. Yürüdüğümüz bu yolda muhakkak zorluklar olacak. Ancak cesurlar hareketi bu zorlukları muhakkak ki çok kolay atlatacak ve bir siyasi partinin temel hedefi olan iktidara ulaşacak.”

MÜHENDİS GÖZÜYLE ÇÖZÜMLER ÜRETEBİLİYORUZ
“Bu iktidar yolunda da her bir nefer olarak elimizden gelenin fazlasını yapacak olup sizler ile birlikte Kırıkkale’de 198 bin kişinin elini sıkıp onlara bu memleket için yapacaklarımızı anlatacağız. Teşkilat olarak birlik beraberlik içerisinde gerekirse ekmeğimizi bölüşerek suyumuzu paylaşarak hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda ilerleyeceğiz. Öyle işler yapacağız ki Kırıkkaleli iyi parti mensupları ülkenin her yerinde konuşulacak. Kırıkkale çok güzel, âşık olunası bir şehir. Ancak Kırıkkale kıymeti bilinememiş veya kıymetini anlayacak idarecilere sahip olamamış bir şehir. Bizler Kırıkkale’yi ve sorunlarını çok iyi biliyor, sorunun bilinmesinden öte mühendis gözüyle çözümler üretebiliyoruz. 46 şehrin geçiş güzergâhı olan şehir maalesef 46 şehre gidecek olanların tıkandığı bir nokta haline gelmiştir.”

KIRIKKALE’Yİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ
“Kırıkkale bilindiğinin aksine savunma sanayiinde yer bulabilmiş bir şehir değil. Bunun en büyük sebebi de heykel politikası güdülmesi. Şehrin merkezine ve hatta çocukların oyun alanına silahlı bir asker heykeli koyarak maalesef savunma sanayi şehri olunmuyor. Savunma sanayi şehri olmak için silah, mühimmat projeleri üretmek, bunlar için yazılımlar geliştirmek ve bunları aktif bir şekilde envantere sokmak ile olur. Kırıkkale verilere göre savunma sanayi toplam cirosunda bin TL’den sadece 13 TL’si Kırıkkale’de kalıyor, bu da durumun çok vahim seviyelerde olduğunu gösteriyor. Bizler cesurlar hareketinin birer mensubu olarak Kırıkkale’yi hak ettiği noktaya taşıyacağız.”

BEN KIRIKKALELİYİM GİDECEK BAŞKA YERİM YOK 
“Cumhuriyet ve sanayi kenti olan Kırıkkale, en iyiye layıkken en kötüsüne razı edilmiştir. bizler bu durumu tersine çevirecek vizyona da güce de sahibiz. Kırıkkale’nin gençleriyle Kırıkkaleli kadınlar ile hep birlikte Kırıkkale’yi layık olduğu noktaya çıkaracağız. Kırıkkale’yi sahiplenen, Kırıkkale’yi her şeyin üzerinde tutan bir siyaset izlemek yerine kıytırık gibi ifadelerle Kırıkkale’yi beğenmeyenler tarafından yönetilen bir şehir maalesef istenilen düzeye erişemez. Kırıkkale’yi sahiplenmek içinde Kırıkkaleli olmak, Kırıkkale’yi anakaradan yönetmemek gerekir. Ben Balışeyhliyim, eşim Keskinli, annem Hacılarlı, fabrikamız Bahşılı’da bahçemiz Ahılıda, Yahşihan’da ikamet ediyorum. Ben Kırıkkaleliyim. Benim gidecek başka bir yerim yok.”

SİZLER İLE YAPAMAYACAĞIM HİÇBİR ŞEY YOK
“Ben Kırıkkale’de doğdum Kırıkkale büyüdüm. Kırıkkale’de ölmeye hazırım. Ben karalılı tornacı Özbek’in oğluyum. Kırıkkale için her şeyi yapmaya hazırım, Kırıkkale’de teveccüh gösterir bizlere görevi layık görürse sizler ile yapamayacağım hiçbir şey yok. Bu yola baş koymuş kıymetli yol arkadaşlarım, Sayın genel başkanımızın da dediği gibi, “biz demokraside, hukukta, adalette ve refahın yükselmesinde ısrar etmeye devam edeceğiz”. Kırıkkale’nin sosyal seviyesinin yükselmesinin önünde ki en büyük engel olan mevcut iktidar sahipleri değiştirip yeni bir anlayış ile yolumuza daha hızlı devam edeceğiz. Önümüzde ki zorlu seçim sürecinde siz kıymetli hemşehrilerimizle bunu başaracağız. Allah’a emanet olun” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 


 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.