Bahattin Akyön’den imza günü

Bahattin Akyön’den imza günü
Muhabir
Mart 2023 yerel seçimlerinde Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adayı Bahattin Akyön 19. Ankara Kitap Fuarı kapsamında Kutsal Topraklarda 1- Mekke Medine, Kutsal Topraklarda 2- Hicret, Veda Haccı kitaplarını imzalayacak.

KIRIKKALE’YE BÜYÜK BİR ESER KAZANDIRDI

Eski Cidde Basın Ataşesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı olarak da bildiğimiz Kırıkkale’ye Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi, Siyer-i Nebi ve Mushaf-ı Şerif Müzeleri Kurucusu ve Onursal Başkanı sıfatıyla büyük bir eser kazandıran Akyön farklı alanlardaki uzmanlığının yanı sıra aynı zamanda araştırmacı bir yazar.

OKUYUCULARIYLA BULUŞTURDU

Cidde Basın Ataşesi görevi sırasında kutsal topraklar hakkında yerinde görerek kapsamlı araştırmalar yapmış olan Akyön, bu yıllara dayanan çalışmalarının neticesini Kutsal Topraklarda 1- Mekke Medine, Kutsal Topraklarda 2- Hicret, Veda Haccı ve son olarak yakında yayınlanmak üzere olan Kabe-i Müşerrefe kitaplarıyla okuyucuya sundu. Akyön kitaplarının yazılış amacını ve sürecini şöyle tarif ediyor: “Bir yandan resmi görevlerimi yürütüyor, kalan zamanımı bu sevdaya ayırıyordum. Görmeyi, bulmayı, şahit olmayı başardığım yerleri sizin de görmenizi istedim.”

whatsapp-image-2023-12-07-at-16-16-04.jpeg

İNŞALLAH MAKSAT HÂSIL OLUR

“Yurt içinden ve yurt dışından gelen vatandaşlarımızı Mekke, Medine ve Cidde’de ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulundum. Devletimizin onların her zaman, her yerde yanlarında olduğunu göstermeye gayret ettim. Rahman’ın misafirlerine hizmeti bir şeref olarak gördüm. Resulullah’ın (s.a.v.) misafirlerine hizmeti bir onur olarak kabul ettim ve gördüklerimi fotoğrafladım. Gönlü orada olup da gidip görme imkânı olmayanların görme, detaylı öğrenme imkânı olsun istedim. İşte bu kitap, bu sebeple Allah rızası için kaleme alındı. İnşallah maksat hâsıl olur.”

ÖNEMLİ OLAYLARI BARINDIRIYOR

“Kutsal Topraklarda Serisi için Akyön “Kutsal Topraklarda” kitabı, mübarek topraklarda Peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) izinde onun ayak izlerinin eşliğinde eşine az rastlanır bir gezinti sunmaktadır. Kitap, İslam tarihi açısından önemli olayları, kişileri, yerleri detaylı, akıcı, edebi, öğretici bir dille aktarmakta, bilinmeyen, dikkat çekici pek çok ayrıntıyı, hadiseyi ve mekânı okuyucuların ilgisine sunmaktadır. Ayrıca bu eser hac ve umre vazifesini yerine getirmek isteyenler, Mekke-i Muazzama ve Medine-i Münevvere’yi görmek isteyip de gidemeyenler ve İslam tarihinin “gökteki yıldızlar” dönemini merak edenler için başvuru niteliğinde bir kitaptır.” diyor.

CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye’nin önde gelen yayınevleri ve yazarlarını ağırlayan 19. Ankara Kitap Fuarı ATO Congresium’da gerçekleştiriliyor. Proje insanı bürokrasi, siyaset, spor gibi farklı alanlarda pek çok işe imza atmış olan Bahattin Akyön şimdi de kitaplarıyla 19. Ankara Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşacak. 9 Aralık Cumartesi günü saat 16.00-17.00 arasında Kadim Yayınları standında bu defa kitaplarına imza atacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.