Atanamayan Uzmanlar Derneği'nden Fatih Erbakan'a ziyaret!

Atanamayan Uzmanlar Derneği'nden Fatih Erbakan'a ziyaret!
Muhabir
Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim üyeleri Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a ziyarette bulundu.

SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde belli bir süre görev yaptıktan sonra çeşitli ailevi sebepler ve sağlık sebepleriyle istifa etmek zorunda kalan ardından atanamayan uzman çavuşlar, yıllardır aldıkları eğitimlere uygun olacak şekilde görev yapabilecekleri devlet kurum ve kuruluşlarına Kanun Hükmünde Kararname ile genel atama bekliyor. Birçok mecrada yetkililere seslenen atanamayan uzman çavuşlar Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) çatısı altında bir araya gelerek bir an önce mesleklerine kavuşmayı bekliyorlar.

KONUYU TBMM’YE TAŞIYACAK

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Başkanı Mustafa Gündeşli, atama bekleyen uzman çavuşların mesleklerine kavuşması için birçok alanda çalışmalar yapıyor. Son olarak Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a ziyarette bulunan ATAUZDER, atanamayan uzman çavuşların mesleklerine kavuşması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Genel Başkan Mustafa Gündeşli ve Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Tekin, Selim Aydın ve Ümit Kartal’ın TBMM’de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüşme yaptıkları duyuruldu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Atauzder Yönetimi’ni dinlediği ve destek verdiği belirtilirken Erbakan'ın konuyu Meclis'e taşıyacağı da ifade edildi.

7 YIL HİZMET SÜRESİNİ DOLDURDU

Gündeşli, atanamayan uzman çavuşların mağduriyetini ve taleplerini şu şekilde açıklıyor: Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir." 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında ; "Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir. Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya mutakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlar da hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların kazanılmış haklarıdır.

HAKKIMIZ OLMASINA RAĞMEN ATANAMIYORUZ

“Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler. Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle kazanılmış hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum