Anadolu basını yaşam mücadelesi veriyor

Anadolu basını yaşam mücadelesi veriyor
 Haber Merkezi
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Genel Kurulu’nda Anadolu basınının yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

ÇOK ZOR ŞARTLARDA

Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık ve yönetim kurulu üyesi Sezai Matur ile birlikte Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin genel kuruluna katılan Genel Başkan Yılmaz Karaca, "Anadolu basını çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Gazeteler, televizyonlar, radyolar ve internet gazeteleri çok güç durumda. Yeni internet yasasının sorunları çözeceğini düşünmüştük ancak daha büyük sorunlara yol açtı. Gazetelerin yanı sıra gazete çalışanları çok daha fazla zor durumda. İddia ediyorum ki, gazete çalışanlarının yüzde 50’ye yakını asgari ücretin altında maaş alıyor.”


SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMALI

Yüzde 15 komisyon alan Basın İlan Kurumu bu konuda bir çaba göstermiyor, gazete çalışanları için ayrı bir çalışma yapılmalıdır" dedi. TGF olarak mücadeleyi sürdüreceklerini kaydeden Genel Başkan Yılmaz Karaca, Anadolu basınının sorunlarını aktarabilmek için Cumhurbaşkanından randevu talep ettiklerini söyledi. Genel Başkan Yılmaz Karaca Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin daha önceki başkanları Erol Tayhan ve İslam Keleş’e de teşekkür ederken, cemiyete bir yer kazandıran İslam Keleş’e ayrıca bir teşekkür plaketi takdim etti.

DÜZCE’DE CİHAT TUTKUN BAYRAĞI DEVRALDI


Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Genel kurulunda mevcut başkan İslam Keleş aday olmazken, Cihat Tutkun cemiyet başkanı seçildi. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun ve Mali Sayman Derya Akbıyık’ın Divan kurulunu oluşturduğu ve TGF Yönetim Kurulu üyesi Sezai Matur’un da katıldığı genel kurulda seçime tek liste ile gidildi. Yapılan seçimde Cihat Tutkun’un listesi oy birliğiyle seçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Cihat Tutkun, Atilla Keskin, Hakan Çakır, Sefer Demir, Tolga Hünkar, Tezcan Solmaz, Cahit Üstünel, Ömer Faruk Kubilay, Enes Bektaş. TGF üst kurul delegeleri Hakan Çakır, Cihat Tutkun, Sefer Demir, Cahit Üstünel. Cemiyet merkezinde yapılan genel kurula Düzce Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu ve Düzce Belediye başkan Yardımcısı Burak Coşkun da katıldı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.