Sağlıklı Kadın

saglikli kadin

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ, CUMHURİYET MEYDANINDA Önemli BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI

 

 

Halk Sağlığı Müdürlüğü, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda KETEM tarama aracı, ağız diş sağlığı hizmet aracı ve sağlıklı yaşam aracı ile kadınlara yönelik ücretsiz sağlık taraması yaptı.

 

SON DERECE ÖNEMLİDİR

Sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Halk Sağlığı Müdürlüğü, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Cumhuriyet Meydanı’nda müdürlük bünyesine bağlı KETEM tarama aracı, ağız diş sağlığı hizmet aracı ve Sağlıklı Yaşam Aracı ile kadınlara yönelik ‘Çocuklar Annesiz Kalmasın’ sloganı ile ücretsiz sağlık taraması yapıldı. Taramanın yanı sıra; Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri tarafından bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Broşürlerde anne adaylarının hamilelik döneminde dikkat etmeleri gereken konular, kadın hastalıkları ve erken tanı hakkında önemli bilgiler verildi. Meydandaki etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Mustafa Boyabatlı’nın eşi Dr. Meral Boyabatlı, “Hastalıklarda erken tanının önemini bildiğimiz için bu tür etkinliği gerçekleştirmek istedik” dedi.

 

SAĞLIKLI KADIN TEMASI

Taramaları Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde yaptıklarını vurgulayan Boyabatlı, kadının toplumdaki değerinden de bahsetti. Boyabatlı, “Kuşkusuz kadın konusu, sadece özel bir günde tartışılmakla sonuçlandırılabilecek bir konu değildir. Kadınlar, sadece nüfusumuzun yarısı olması itibarıyla değil, anne olarak da son derece önemli bir konumda bulunmaktadır” dedi. Boyabatlı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl bakanlığımız tarafından “Sağlıklı Kadın” teması işlenecek olup, kadınlar konusunda yapılacak olan tüm faaliyetlerde etkin bir şekilde katkı sağlamak istiyoruz. Bu konuda sağlık personeline yönelik “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet” konusunda eğitim faaliyetleri düzenlenmiştir. Ayrıca tüm toplum sağlığı merkezlerinde halkımıza yönelik eğitimler verilmektedir” şeklinde konuştu.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
post-image
Eğitim Güncel Manşet

Öğrenciler meslekleri tanıyor

KIRIKKALE (AA) – Karakeçili ilçesindeki Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri ile öğrenciler meslekleri tanıyor. Atatürk Ortaokulu, öğrencilerin meslekleri tanıyarak, geleceklerine ilişkin bilinçli tercihlerde bulunabilmelerine yönelik Kariyer Günleri etkinliği...
Haber Yükle