Önal; “Kurşunkaya Köyü Unutulmuş”

CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Keskin’in Kurşunkaya Köyü’ne yaptığı ziyaret sonrası köyde ki eksikliklere dikkat çekti. Önal, köyde 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmayan manzaralarla karşılaştıklarını, halkın adeta unutulduğunu ifade etti.

21. YÜZYIL TÜRKİYE’SİNE YAKIŞMIYOR

Önal, seçim sonrası gezilerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Keskin’in Kurşunkaya Köyü’ne giden Önal burada tespit ettiği ve kendisine iletilen sorunlar hakkında hem basın açıklaması yaptı hemde İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplanması için yazılı bir soru önergesi verdi. Önal yaptığı açıklama da ‘Keskin İlçemize bağlı Kurşunkaya Köyüne gerçekleştirdiğimiz ziyaret sırasında 2023 hedefi olan 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmayan manzaralarla karşılaştık. Köyde yaşayan vatandaşlarımız seçimden seçime kendilerine vaatler verildiğini seçimler bittikten hemen sonra unutulduklarını dile getirdiler. En doğal yaşama hakkı olan su, temizlik ve ulaşım haklarının dahi dikkate alınmadığından yakındılar. Cami avlusunun bakımsızlığı, suların sık sık kesilmesi nedeniyle temizlik hizmetlerinin yapılaması, çöp konusunda belediyenin hizmette yetersiz kalması nedeniyle yaşamın kendileri açısından zorlaştığını bunlara rağmen kendilerine yardımcı olacak bir makam bulamadıklarını dile getirdiler.’ dedi.

ALT YAPI YETERSİZ

Önal soru önergesinde ise şu soruların cevaplanmasını istedi; Başkentin yanı başında bulunan Kırıkkale’de bazı mahalle ve köylerde kanalizasyon sistemi bulunmamakla birlikte var olan kanalizasyon sisteminin de yetersiz olduğu bilinmektedir.

Bu bağlamda;

1- Kırıkkale’de kanalizasyon bulunmayan mahalle ve köyler hangileridir? Bugüne kadar neden bu köy ve mahallelerin kanalizasyon sorunu giderilmemiştir?

2- 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yılı için Kırıkkale kanalizasyon alt yapısı yatırımları için ayrılan ve kullanılan kaynak miktarı nedir? Bu kaynak hangi projelerde kullanılmıştır?

3- Kırıkkale’de kanalizasyon bulunmayan mahalle ve köylerdeki eksiklik ne zaman tamamlanacaktır?

4- 2018 yılı yatırım programında kaç kanalizasyon projesi bulunmaktadır? Bunlar hangileridir? Hali hazırda yüzde kaçı tamamlanmıştır?

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
post-image
Eğitim Güncel Manşet

Öğrenciler meslekleri tanıyor

KIRIKKALE (AA) – Karakeçili ilçesindeki Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri ile öğrenciler meslekleri tanıyor. Atatürk Ortaokulu, öğrencilerin meslekleri tanıyarak, geleceklerine ilişkin bilinçli tercihlerde bulunabilmelerine yönelik Kariyer Günleri etkinliği...
Haber Yükle