Kırıkkale kariyer günü

ALBAYRAK: “İNANMAK, BAŞARMANIN YARISIDIR. BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞMALISINIZ”

Kırıkkale Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu (İşKur) İl Müdürlüğü arasında düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği kapsamında iş adamı Haydar Albayrak ve eğitim danışmanı Ufuk Okan Güvendiren, öğrencilere meslek ve iş hayatı hakkında kazanımlarını aktardılar.

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Akademik eğitim ve öğretim alanında başarılı çalışmalara imza atan Kırıkkale Üniversitesi, İşKur İl Müdürlüğü ile ortaklaşa “Kariyer Günleri” adı altında etkinliğe imza attı. Fen Edebiyat Fakültesi Yahya Kemal Beyatlı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta, Kırıkkaleli iş adamı Haydar Albayrak ve insan kaynakları eğitim danışmanı Ufuk Okan Güvendiren, hayatta edindikleri tecrübelerini üniversiteli gençlere aktardılar. Karşılıklı söyleşi şeklinde de yapılan konferansta öğrenciler atılacakları meslek hayatlarındaki sorularını cevaplandırma fırsatı da buldular.

İŞKUR İLE GELECEK SENSİN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını İşKur İl Müdürü Yasin Tekin yaptı. İşKur ile gelecek sensin sloganı kapsamında çalışmalarını yürüttüklerini belirten Müdür Tekin, “İstihdama ve mesleki eğitimlere yönelik önemli çalışmalar sergiliyoruz. Meslek edindirme kursları kapsamında her bir bireye, kendi meslekleri ya da yapmak istedikleri meslekler dalında eğitimler veriliyor. Kırıkkale’de de istihdam alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞIN

Daha sonra konuşan işadamı Haydar Albayrak, kendi özgeçmişinden öğrencilere bahsetti. Meslek hayatından ve şuanda geldiği konumu anlatan Albayrak, “Hayallerinizden asla ve asla vazgeçmeyin. Başladığınız her iş Allah’ın rızasını kazanmak olsun. Besmele ile başlayacağınız her işte inanın ki Allah size yardım edecektir. Kendinizi her zaman yenileyerek ve kendinize yeni ufuklar belirleyerek, hayallerinizden asla vazgeçmeyin.  Başarı için çok çalışarak, gelecekteki en güzel yerlerde kendinizi hayal edin.”

SİZLER BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ

Hiçbir zaman bu iş olur mu demeyin diyen Albayrak, “Allah’tan her zaman hayırlısını isteyin. Dua ederken asla eksik dua etmeyin ve sizin için hayırlı olan ne ise onu isteyin. Ve şunu asla unutmayın ki inanmak, başarmanın yarısıdır. Sizler bu ülkenin geleceği, sizler bu ülkenin temelisiniz. Şuanda eğitim hayatı içerisindesiniz. İnşallah ileride hayal ettiğiniz güzel mesleklere en iyi şekilde ulaşırsınız. Herhangi konuda olursa olsun bizim kapımızı her zaman çalabilirsiniz. Bizler sizlerin yanınızda olacağız” şeklinde konuştu.

KENDİNİZİ HER ZAMAN GÜNCELLEYİN

Son olarak konuşma yapan insan kaynakları eğitim danışmanı Ufuk Okan Güvendiren, işçi ve işveren diliyle öğrencilere sempatik dille anlattı. Güvendiren, “Eğitim herkes için çok önemli bir konudur. Çünkü geleceğimizi belirlemek ve hayalini kurduğumuz mesleği edinmek için bizlere tecrübe kazandırır. Eğitim hayatının dışında meslek hayatına atıldığımız zaman sizlere önemli katkı sağlayacaktır. Kendini teknoloji anlamında her geçen gün yenileyen dünyada, sizlerde kendinizi bilgi açısından güncellemeniz gerekir” ifadesinde bulundu.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Manşet Yazarlar

Sen, sen hoş geldin!

Bir pazartesi gecesi geldin aramıza.Kararmış kalplerin,zulüm ile boğulmuş dünyanın aydınlığı olarak geldin.Zalimlerin koltukları sallandı,yetimlerin yüzü güldü,kurumuş gök yüzü yağmur bulutları ile doldu,kimsesizlerin sahibi,yetimlerin hamisi,fakirlerin dostu,kız çocuklarının babası oldun.Hoş geldin...
post-image
Manşet

Gençer ailesinin acı günü

Kırıkkale’nin sevilen simalarından, Kırıkkale Şehit Aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi Nebahat Gençer hayatını kaybetti. SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Şehit aileleri eski Dernek Başkanı Mehmet Gençer’in eşi, Şehit Serhat...
post-image
Manşet

Kırıkkale’de uyuşturucu operasyonu

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale’de uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptıkları öne sürülen sokak...
post-image
Güncel Manşet

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Kırıkkale‘de de 19 Kasım’da...
Haber Yükle