Karakeçili’de kitap okuma etkinliği düzenlendi

 

KIRIKKALE (AA) – Karakeçili ilçesinde kaymakamlık tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Karakeçili Stadı’nda düzenlenen etkinlikle Kaymakam Kemal Sefa Gökmenoğlu, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler kitap okudu.

Kaymakam Gökmenoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, etkinliği düzenlemedeki amaçlarının, kitap okuma alışkanlığı edindirmek ve farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Uyku, yemek ve içmek insan yaşamı için nasıl ihtiyaçsa beynin gelişmesi açısından kitap okumanın o kadar önemli olduğunu ifade eden Gökmenoğlu, öğrencilerin bu alışkanlığı edinerek kitap okumaya devam etmelerini istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi de böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Çeşnigir Kanyonu yaza hazır

​​​​​​​Kızılırmak nehri üzerinde bulunan Selçuklu dönemine ait, şehrin sembolü haline gelen Çeşnigir Köprüsü ve çevresinin Turizme kazandırılması adına Kırıkkale Valiliği tarafından başlatılan ‘Çeşnigir Kanyonu Projesi’nde ilk kazma vuruldu. ISLAH...
post-image
Güncel Manşet

Ankara’daki YHT kazası

KIRIKKALE (AA) – Ankara’daki YHT kazasında hayatını kaybeden Ankara Üniversitesi’nin (AÜ) eski rektör yardımcılarından, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak, memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna...
Haber Yükle